Kripto Para

Ripple’dan SEC’e itham: Yasaları çiğniyorlar!

  Kripto para sektörünün önemli gündemleri arasında yer alan SEC Ripple davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Son dönemlerde dava sürecini lehine çeviren Ripple, mahkemeye SEC ile ilgili yeni belge sundu. Ripple SEC’nin federal yasaları çiğnediğini iddia ediyor.

  2020 yılının aralık ayından bu yana devam eden SEC Ripple davasında yeni gelişmeler meydana geldi. Ripple şirketine dava açan SEC, blockchain devi şirket tarafından mahkemeye gönderilen yeni mektupta federal yasaları ihlal etmekle suçlandı. Ripple şirketi SEC’nin diğer ülkelerin regülatörleri ile iletişime geçtiğini ve Ripple şirketi hakkında belge ve bilgi toplamaya çalıştığını iddia ediyor. Konuyla ilgili mahkemeye yeni mektup gönderen Ripple avukatları, SEC’nin bu faaliyetlerinin durdurulmasını talep etti.

  Blockchain devi şirket Ripple, SEC ile yaşadığı mahkeme sürecinde son dönemde birçok olumlu gelişme yaşadı. Dava sürecinde SEC’nin Ripple yöneticilerinin kişisel hesaplarını inceleme talebinin reddedilmesi ile yeni bir zafer kazanan Ripple, şimdi ise SEC’nin şirket hakkında bilgi sahibi olmak için diğer ülkelerdeki düzenleyiciler ile iletişime geçtiğini iddia ediyor.

  SEC Ripple’ın Ortaklıklarına Engel Olmaya Çalışıyor

  Ripple şirketinin yöneticileri Brad Garlinhouse ve Chris Larsen’ın avukatları mahkemeye gönderdiği son mektupta SEC’nin 11 farklı ülke regülatörü ile iletişime geçtiğini ve bu düzenleyiciler aracılığı ile Ripple hakkında bilgi ve belge toplamaya çalıştığını iddia etti. Şirket avukatları SEC’ni bu tavrı ile diğer ülkelerin düzenleyicilerini davaya dahil etmeye çalıştığını belirtti. Ripple şirketinin ABD dışındaki ortaklıklarının engellenmesi ve sonlandırılması için böyle bir girişimde bulunulduğunu iddia eden şirket avukatları mahkemeden SEC’nin bu faaliyetine müdahale etmesini istedi.

  Ripple SEC’nin şuana kadar düzenleyiciler ile yaptığı görüşmeleri Ripple şirketi ile paylaşmasını ve mahkemenin SEC’nin bu eylemin devam etmesine engel olmasını istiyor.

  Ripple dava sürecinde yeni ortaklıklar kurdu

  SEC’nin diğer ülke regülatörleri ile iletişim kurmaya çalışmasının Ripple ortaklıklarını kötü etkilemeye yönelik olduğunun iddia edilmesi, piyasa tarafından olumsuz karşılandı. Bilindiği gibi Ripple dava sürecine rağmen ABD dışında yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Brad Garlinghouse dava süreci ile ilgili yaptığı bir açıklamada sürecin başlamasından bu yana 20 yeni ortaklık kurulduğunu açıklamıştı. Ripple şirketinin ortaklarının yüzde 95’i yabancı ülkelerden.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle