SANTOS Coin Nedir, Nasıl Alınır? SANTOS Hangi Borsada Var?

  Taraftar tokenlar her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ediyor. Geniş bir taraftar kitlesine sahip Santos FC ise yerli yatırımcıların da ilgisini çekmeye başlamıştır. Brezilya’nın önde gelen futbol kulüplerinden biri olan Santos FC, taraftar tokeni olan SANTOS ile kripto para yatırımcılarının da son dönem gözdeleri arasında yerini almıştır. Son dönemde yükseliş trendi ile beklenti yaratan ve analistlerin de bir süredir radarında olan SANTOS, yakından takip edilmeye devam ediyor. Santos FC Fan Token (SANTOS) hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ve piyasa bilgilerine ulaşarak doğru bir yatırım stratejisi geliştirmenize katkı sağlayacak bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  SANTOS Coin Nedir?

  Santos FC Fan Token (SANTOS), Brezilya’nın popüler bir futbol kulübü olan Santos FC takımını taraftar tokenidir. Binance Launchpool ve Santos FC arasındaki bir ortaklık tarafından başlatılarak, aynı adlı futbol takımı için bir taraftar simgesidir. SANTOS simgesi ise sahibi olan taraftarlar veya yatırımcılar için birçok farklı avantaj sağlayan bir belirteçtir. 

  Santos FC Fan Token (SANTOS) Projesi ve Whitepaper

  Santos FC Fan Token (SANTOS), Binance Launchpool ve Santos FC arasındaki ortaklık ile başlatılan ve kısa sürede geniş kitlelere yayılan bir taraftar token projesidir. Tüm dünyada etkileri görülen pandemi sürecinde futbol kulüplerinin de olumsuz etkilemesi taraftar token kavramının da ortaya çıkmasını tetiklemiştir. Kasım 2021’de kulübün sosyal ağ sayfalarında yayınlanan resmi bir açıklama ile doğrulanan ve bu tarihten sonra piyasalarda yerini alan SANTOS, taraftarların birçok farklı ayrıcalık elde etmesini de sağlamaktadır. 

  Projenin ortaya çıkmasında etkili olan temel unsurlara bakıldığında hem kulübe destek olmak için hem de bir dizi avantaj elde etmek için SANTOS’a piyasalarda yer verilmiştir. Tarafların anlaşması ve token projesinin başlatılmasının koşullarının ortaya konulmasının ardından, Binance, sponsor ve lisans sahibi statüsünü alarak NFT ürünlerini işletme hakkı da kazanmıştır. Santos ve Binance arasında yapılan bu işbirliğinde ise temel amaç taraftarların katılımını artırmak ve kulüp ile taraftarlar arasında ilişkiler kurmak ve Binance kullanıcılarının da dikkatini çekmek olarak tanımlanmaktadır. Santos FC Fan Token (SANTOS) projesinin resmi web sayfasında: https://www.santosfc.com.br/en/ bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.  

  SANTOS Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Santos FC, Santos Futebol Clube adıyla Sao Paulo eyaletinde, Vila Belmiro merkezli olarak kurulmuş bir Brezilya futbol kulübüdür. Futbol kulübü olarak 1912’de Francisco Raymundo Marques, Mario Ferraz de Campos ve Argemiro de Souza Junior tarafından kurulmuştur. SANTOS ise Kasım 2021’de Binance ve Santos FC arasında yapılan işbirliği sonrasında taraftar token olarak resmi sosyal ağ sayfalarında duyuruldu. 27 Kasım 2021’den, 28 Aralık 2021’e kadar Binance Launchpad aracılığı ile erişilebilir hale getirilmiştir. 

  SANTOS Kullanım Alanları Neler?

  Futbol kulüplerinin de kripto para teknolojisinin gelişmesiyle bu alanda gösterdikleri faaliyetler artmıştır. Taraftar tokenlerinin kullanım alanları ise daha çok kulüp destekçilerine yönelik belirlenmiştir. SANTOS sahipleri birçok farklı amaç için token kullanabilmektedir. Kulübün yaşamına katılım, anketlerde oy kullanma hakkı için SANTOS kullanılmaktadır. Ayrıca birçok etkinlik için erişim hakkı elde etmek isteyenlerin SANTOS kullanmaları gerekecektir. SANTOS sadece Santos FC taraftarları için değil, aynı zamanda birçok kripto para yatırımcısı tarafından da piyasalarda yatırım amaçlı olarak kullanılmaktadır.  

  Santos FC Fan Token Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Santos FC Fan Token (SANTOS), diğer taraftar token projelerinden farksız değildir. Her ne kadar taraftar tokenlerin sahip olduğu birçok özelliğe de sahip olsa projenin benzersiz olmasını destekleyen bazı detaylar bulunmaktadır. Santos ve Binance arasındaki işbirliği sayesinde diğer benzer projelerden ayrılmasını sağlayacak temel özellikler kazandırılmıştır. 

  SANTOS, günümüzde piyasalarda yaygın olarak gördüğümüz taraftar ve hayran tokenları arasında kendini öne çıkaran şu tür benzersiz özelliklere sahiptir:

  • SANTOS ve Binance Pay ile kullanıcıların benzersiz ürünler, maç biletleri, kulüp üyelikleri için ödeme yapabilmeleri sağlanmaktadır. 
  • Belirli oranda SANTOS’a sahip olan kullanıcılar, Binance platformu üzerinde çeşitli oyunlaştırma özelliklerinden yararlanabilmelerine olanak verilir. 
  • Binance tarafından SANTOS güvenliği sağlanmaktadır. Şirketin kendi blok zinciri, BFT mekanizması tarafından güvence altına alınan BSC’de yer almaktadır. 

  Santos Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Santos FC Fan Token (SANTOS), piyasalarda son dönemde çok sık rastladığımız diğer taraftar tokenleri ile benzer avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Bu tür tokenler ile bir yandan kulübe destek olurken, diğer yandan taraftarların kulüp hayatına içine dahil olması ve etkileşiminin artırılması da sağlanmaktadır. Bu yönüyle avantajları da yüksektir. SANTOS avantajları ve dezavantajları kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • SANTOS sahipleri kulübün yaşamına katılma ve anketlerde oy kullanma gibi haklar elde eder. 
  • SANTOS sahiplerine özel ödüller, ayrıcalıklar, sınırlı ve tahsil edilebilir NFT’ler ile oyunlaştırma sürecine erişim hakkı verilmektedir. 
  • Binance Taraftar Token platformunda gerçekleştirilen oylama oturumlarına katılma avantajı sağlanır. 
  • Hayran ödülleri, dijital koleksiyonlar ve sadık puanlarına erişim sağlayabilir ve SANTOS sahipleri için NFT hayran ödülleri verilmektedir. 
  • Santos FC ile etkileşime girmek, futbolcular ile toplantı, imza günleri ve futbol antrenmanlarına katılım hakkı elde edilebilir. 
  • SANTOS için bir dezavantaj ise fiyatında görülen risklerdir.  

  SANTOS Coin Hangi Borsalarda Var?

  Santos FC Fan Token (SANTOS), Binance başta olmak üzere güçlü birçok borsada yer almaktadır. SANTOS listelenen küresel borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Phemex
  • Gate.io
  • XT 

  SANTOS Coin Piyasa Bilgileri

  SANTOS, yüksek hızı ve düşük işlem ücretleri ile önemli bir konumda olan Binance Smart Chain (BSC) üzerinde piyasa sürülen bir BEP – 20 jetonudur. Maksimum arzı 30 milyon SANTOS olarak belirlenmiştir. Aynı oranda toplam arza da sahiptir. SANTOS tokenlarının tahsisi ise şöyledir:

  • Kullanıcı Fonu - %35
  • Geliştiriciler - %25 
  • Takım - %20 
  • Bağlılık Aboneliği - %15 
  • Binance Launchpool - %5 

  SANTOS Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Santos FC Fan Token (SANTOS) satın almak için kısaca şu adımları takip etmeniz mümkündür:

  • 1. Adım: SANTOS’a yer veren güvenli borsalara giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Hesap oluşturma adımları izlenir.
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama adımları tamamlanır. 
  • 4. Adım: TRY, BTC, USD, USDT gibi çiftler ile alım yapılır. 
  • 5. Adım: Güvenli ve uyumlu cüzdanlarda saklanır.  

  Özet Olarak

  SANTOS, genel hatları ile sahiplerine birçok avantaj veren bir taraftar tokendir. Piyasalarda birçok yatırımcı tarafından da tercih edilmektedir. SANTOS geleceği ile ilgili fiyatının inişli çıkışlı bir yapıda olması ve risk faktörünün de artması nedeniyle yatırım yapmadan önce, mevcut formasyona göre destek ve direnç noktalarının belirlenmesi son derece önemlidir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle