Kripto Para

Elon Musk “Diamond Hands” paylaşımıyla dengeleri değiştirdi

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan hızlı düşüş yatırımcılarda panik havası yarattı. Tesla CEO’su Elon Musk son paylaşımı ile şirketin sahip olduğu Bitcoin’leri satmayacağı imasında bulunması düşüşü frenledi…

  Kripto para piyasasının genelinde büyük çaplı düşüş yaşanması, tecrübesiz yatırımcıları panik satışlarına zorlarken, kurumsal yatırımcıları da endişelendirdi. Deneyimli Bitcoin (BTC) yatırımcılarının piyasadaki her hareketi yakından takip ettiği bu dönemde Elon Musk’tan yeni bir paylaşım geldi. 

  Kripto para topluluğunun son dönemde en çok takip ettiği isimlerin başında gelen ünlü milyarder Elon Musk, Bitcoin piyasasına etki edebilecek bir paylaşıma daha imza attı. Twitter hesabından “Tesla has diamond hands” paylaşımı yapan Tesla patronu, Bitcoin yatırımcılarını da umutlandırdı. 

  Diamond Hands Ne Anlama Geliyor?

  Finans dünyasında özellikle son dönemde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan “Diamond hands” terimi hisse senetlerini elinde kararlı bir şekilde tutan kişi anlamına geliyor. Hisse senedi yatırımcısının bu piyasada “elmas ellere” sahip olması, potansiyel risklere ve kayıplara rağmen nihai hedef için pozisyon tutmasını ifade ediyor. 

  Tesla’nın elmas elleri olduğunu vurgulayan ünlü milyarder Elon Musk’ın bu paylaşımı, son saatlerde hız kazanan Bitcoin fiyatındaki çakılmayı frenledi. Lider kripto para birimindeki gerilme ani bir destekten geri dönerken, BTC yatırımcıları da toparlanma belirtileri için umutlandı.

  Dogecoin ve Bitcoin Karmaşası

  Tesla’nın elindeki Bitcoinleri satmadığı imasında bulunan Elon Musk, kripto para topluluğunda da şakalara konu oldu. Son dönemde kendisini Dogecoin babası (Dogefather) olarak ilan eden Elon Musk’ın bu paylaşımı şakayla karışık “Bitcoin‘den mi bahsediyor yoksa Dogecoin‘den mi?” yorumlarına yol açtı. Kripto para yatırımcıları son dönemde Bitcoin destekçileri ile sert tartışmalara giren Elon Musk’ın bu paylaşımı BTC fiyatına olumlu yansıdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle