BTC'de likidite sorunu! Analist kötü senaryoyu açıkladı

  Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) yükselişine en büyük engelin likidite daralması olduğunu söyledi. Deneyimli analist, BTC fiyatının yakın vadede 32 bin doları aşamaması halinde satış baskısının artacağını söyledi.

  Lider kripto para birimi BTC fiyatındaki belirsizlik sürüyor. Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analistlerden Nicholas Merten, BTC’yi bekleyen risklere değindi. Deneyimli analiste göre yatırımcılar bekledikleri yükselişi göremezlerse hızlıca trenden inerek piyasadan kaçabilirler.

  Kripto paralarda azalan likidite büyük sorun yaratmaya devam ediyor. Merten, bunun BTC için gerçekten zor bir dönem yaşatacağına vurgu yaptı. Analiste göre büyük bir ölçüde para politikasına göre fiyatlanan BTC için likidite sorununa dikkat etmek gerekiyor.

  Likiditenin Azalması BTC İçin Büyük Risk

  BTC’nin likidite düşmesine bir koruma kalkanı olmasına rağmen son dönemdeki risklere değinen Nicholas Merten şunları söyledi: “Bitcoin burada tam tersi bir etki yaratıyor. Paranın değer kaybını yukarı yönlü olarak hedge’liyor ve daha fazla para bastığınızda, Bitcoin’in değeri açıkça bir dereceye kadar artıyor. Parasal daralma dönemlerinde ise beklendiği gibi Bitcoin’in zorlanması gerekiyor. Burada genellikle aşağı yönde hareket etmesi gerekir.”

  BTC Yatırımcıları Satışa Geçebilir

  Finansal piyasalarda likiditenin can simidi olduğunu hatırlatan Merten, “Likiditedeki düşüşün devam etmesi için tüm finansal varlıkların kanının akması gerekiyor” yorumunda bulundu. Lider kripto para birimi BTC için düşüş senaryosunun her zaman masada olduğunu dile getiren analist kritik seviyeleri açıkladı.

  Merten’e göre BTC’yi 25 bin dolar ile 32 bin dolar arasında alan yatırımcılarda tavır değişikliği gösterebilir. Bu kişiler kendileriyle birlikte alım yapan ve sipariş defterindeki talepleri tüketmeye istekli başka yatırımcılar olduğunu görmediği takdirde hızlı çıkış yapabilir. Böylesi bir senaryoda BTC’nin mevcut seviyedeki fiyatlardan hızlı bir düşüş yaşaması kaçınılmaz görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle