4 bin dolarla BTC madenciliği mümkün mü?

  Kripto para sektöründe her zaman ilgi çekici görülen Bitcoin madenciliğinde Mawson Infrastructure Group ismi öne çıkmaya başladı. Merkezi Avustralya’da bulunan şirket, 4 bin dolar maliyetle Bitcoin madenciliği yapmaya başladığını duyurdu…

  Hem ABD’de hem de Avustralya’da Bitcoin madenciliği yapmasıyla adını sektörde geniş kitlelere duyuran Mawson Infrastructure Group, son açıklamasıyla dikkat çekti. Önde gelen BTC madencisi, filosuna yeni eklediği madencilik cihazları ile birlikte Bitcoin üretim maliyetlerini oldukça düşük seviyelere kadar indirmeyi başardı.

  Mawson Infrastructure Group tarafından yapılan basın duyurusunda, filoya eklenen yeni cihazlar sayesinde birim başı maliyeti 4 bin dolar ile BTC üretebilecekleri açıklandı. Avustralya merkezli BTC madencilik firması bunun için Bitmain firmasından sipariş ettiği 250 adet Antminer S19 Pro modeli madencilik cihazını teslim aldığını duyurdu. 

  Madencilik Filosunu Geliştirecek

  Mawson Infrastructure Group, Bitcoin madencilik filosunu geliştirmek için düğmeye bastı. Sektörün en büyük miner (kripto para madencilik cihazı) üreticilerinden biri olan Bitmain, son açıklamasıyla dikkat çekti. Pazardaki arz – talep dengesini korumak için harekete geçen şirket, haziran ayından bu yana yeni sipariş almayı geçici olarak durdurduğunu açıklamıştı.

  Bunun üzerine Mawson Infrastructure Group, madencilik filosunu geliştirmek için Bitmain yerine sektörün başka önde gelen firması Canaan şirketine yöneldi. Mawson, Canaan’dan 570 tanesi temmuz sonunda, 588 tanesi ağustos başında olacak şekilde toplamda 1.158 tane Avalon A1246 model miner alacak.

  Birim Maliyeti 4 Bin Dolardan Ucuz

  ABD’deki ana tesisinde BTC üretimine devam eden şirket, zorluk seviyesi ve fiyat hesaplaması yapıldığında birim maliyeti 4 bin dolardan daha düşük şekilde BTC üretmeyi planlıyor. Mawson Infrastructure Group, maliyetleri bu seviyelere kadar düşürerek yüzde 80’in üzerinde brüt kâr marjı elde edeceklerini açıkladı. 

  Mawson CEO’su James Manning, gelecek planlarını açıklarken bu yılın sonunda 2 bin PH’lik üretim kapasitesine ulaşmak istediklerini aktardı. Şirketin 2022 yılı sonundaki hedefi ise 5 bin PH’lik üretim kapasitesi oldu. Ayrıca BTC ağındaki son güncelleme ile birlikte zorluk seviyesi, madencilik yapmak Ocak 2020’den beri en kolay seviyeye gelmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle