BTC Kasım’daki gibi arz şoku yaşayabilir – Tryo Gayeski

  SkyBridge Capital CIO’su Troy Gayeski, Bitcoin (BTC) ile ilgili olarak Bloomberg’e konuştu. Gayeski, Bitcoin’in tıpkı Kasım ayındaki gibi bir arz şoku ile karşı karşıya kalacağını düşündüğünü dile getirdi. Ayrıca Gayeski’ye göre büyük ölçekli yatırımcılar kendilerini yeniden kanıtladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayında sert bir düşüş yaşadı ve yaklaşık %50 oranında bir geri çekilme ile 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Piyasalarda, BTC’nin bu düşüşle bir alım fırsatı oluşturduğunu ve fiyatın tekrar yüksek seviyelere çıkacağını söyleyen birçok kişi oldu. Ancak BTC henüz böyle bir atak gerçekleştirebilmiş değil. Bu nedenle de BTC fiyatı ya da BTC’nin ilerleyişi hakkında ortaya çeşitli yorumlar ve tahminler atılmaya devam ediyor. Bu kez bir tahmin de SkyBridge CIO’su Troy Gayeski’den geldi.

  CIO’dan Arz Şoku Beklentisi

  Bitcoin ile ilgili olarak Bloomberg’e konuşan SkyBridge CIO’su Troy Gayeski, yaptığı açıklamalarını zincir üstü veri analizlerine dayanarak yaptığını ifade etti. Gayeski’ye göre BTC, tıpkı Kasım ayındaki gibi bir arzı şoku ile karşı karşıya kalabilir. Öte yandan Gayeski, büyük ölçekli yatırımcıların artık kendilerini “yeniden kanıtladıklarını” da dile getirdi. Troy Gayeski’ye göre BTC’nin geleceği olumlu işaretler barındırıyor ve ünlü CIO da bunları çeşitli verilere dayandırıyor.

  Gayeski’ye Göre BTC “En Önemli Değer Deposu” Olmaya Devam Edecek

  Büyük ölçekli yatırımcılar ile ilgili yorumunun ve arzı şoku ihtimalinin yanında Gayeski, bir de konuşmasında BTC risk ödülü konusuna değindi. Gayeski’ye göre BTC risk ödül oranı da yukarı yönlü bir eğilimin içine girdi. Gayeski’ye göre Bitcoin, ilerleyen dönemlerde de “en önemli değer deposu” olmaya devam edecek.

  BTC Konsolide Olmaya Devam Ediyor

  Bitcoin için Gayeski oldukça olumlu ve ılımlı fikirleri benimsemiş durumda. Çeşitli verilerden yola çıkarak BTC adına olumlu fikirlerini dile getiren Gayeski’nin tam aksi istikametinde düşünen isimler de bulunuyor. Bitcoin’in gelecekte daha da dip noktaları göreceğine inanan birçok kişi gibi BTC’den yükseliş bekleyen kişiler de şu an için ancak piyasayı takip etmekle yetinebiliyor. Tüm bunların ışığında Bitcoin uzun sayılabilecek bir süredir belli bir fiyat aralığında konsolide olmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle