Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Ağustos 2023

  Uzun bir süredir yatay hareket eden Bitcoin (BTC) fiyatında aşağı yönlü kırılma yaşanmasıyla birlikte piyasa genelinde satış baskısı arttı. Ağustos ayının ilk işlem gününde gelen sert düşüş hareketi yatırımcıları tedirgin ediyor.

  1 Ağustos 2023 Salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  SEC’in Terraform Labs ve Do Kwon aleyhine açtığı davanın hakimi olan Jed Rakof, Ripple davasıyla ilgili verilen özet karara katılmadığını belirtti. Rakoff’un bu kararı Ripple-SEC davasını doğrudan etkilemeyecek ancak farklı görüşlerin olması SEC’in davadaki elini güçlendirebileceği endişesi yarattı.

  Avustralyalı yatırım firması Carnegie’nin kurucusu Mark Carnegie, spot BTC ETF başvurularıyla birlikte kripto paralarda yükseliş beklentisini açıkladı: “Geçen seneki iflaslar çok fazla kişiyi sektörden çıkardı. Ama siz sevin ya da sevmeyin bu dalga geliyor.”

  Kripto para destekçisi Cathie Wood'un şirketi Ark Invest yüklü miktarda Coinbase ve Robinhood hissesi sattı. Sene başından beri hisseleri toplayan yatırım uzmanının bu dönemde peş peşe satışlara devam etmesi dikkat çekti.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Japonya’da spot işlemlerde 34 token listeleyeceğini duyurdu: “BTC, ETH, BNB, ADA, ALGO, ASTR, ATOM, AVAX, AXS, BAT, BCH, CHZ, DAI, DOGE, DOT, ENJ, ETC, IOST, JASMY, LINK, LTC, MATIC, MKR, ONT, QTUM, SAND, SHIB, SOL, TRX, XEM, XLM, XRP, XTZ ve ZIL.”

  ABD Maliye Bakanlığı, "proof of stake" gelirlerinin yıllık brüt gelir kapsamına alınması gerektiğini duyurdu. Bu durumda borsadan stake geliri elde eden kripto para yatırımcılarından gelir vergisi alınması gündeme geldi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para yatırımcılarının yükseliş beklediği dönemde gelen satışlar BTC ve altcoin yatırımcılarını endişelendiriyor. Ağustos ayına düşüş sinyalleriyle başlayan en büyük kripto para birimi BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında son fiyatlamalar şöyle sıralandı:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle