Bitcoin fiyatında 2018 yılındaki gibi çakılma riski var mı?

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Fidelity Digital Assets’in yöneticisi Tom Jessop, gündemdeki soruları yanıtladı. Jessop, Biden yönetimine dikkat çekerek kripto para sektörünü değerlendirdi…

  Kripto para piyasalarının geleceği hakkında kişisel görüşlerini paylaşan Tom Jessop’un açıklamaları dikkat çekti. Fidelity Digital Assets’in yöneticisi, CNBC kanalına verdiği röportajda kripto para sektörü ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki iletişime dikkat çekti. Jessop, Biden yönetiminin kripto para endüstrisinin büyümesini destekleyeceği konusunda iyimser yaklaşıyor.

  Bununla birlikte yeni SEC Başkanı Gensler hakkında da ayrı bir parantez açan yönetici, kripto para piyasasının iyi zamanlar beklediğini şu şekilde ifade etti: “Yeni başkan Gensler’in alandaki deneyimi ve son yıllarda yaptıkları göz önüne alındığında, ileriye dönük beklentilerimiz açısından yapıcı bir tutum sergilediğini düşünüyorum. Geçen yıl oldukça ilginç ve iyi düzenleyici gelişmeler gördüğümüzü belirtmek isterim.”

  Bitcoin’de 2018 Yılı Tekrar Yaşanır Mı?

  BTC fiyatı hakkında da görüşlerini paylaşan Jessop, lider kripto para biriminin konsolidasyon dönemine girdiğini kaydetti. Bitcoin’e yapılan dev kurumsal yatırımların Bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırdığına dikkat çekti. Bu rekor ile 2018 yılındaki yüksek seviyeden sonra görülen düşüşü kıyaslayan ünlü yönetici, bu sefer işlerin farklı olacağını düşünüyor. 

  Kurumsal yatırımcının devrede olması sayesinde 2018 yılındaki iki yıllık ayı piyasası ve %80 oranındaki çakılmanın yaşanmayacağını belirtiyor. Ünlü isim bu konu hakkında piyasa için sağlıklı bir konsolidasyon dönemi geçirildiğini belirterek şunları söyledi: “Piyasanın henüz erken dönemlerinde olduğu göz önüne alındığında, fiyat hareketini belirli faktörlere atfetmek zor. Müşterilerimiz, bizimle çalışan kurumlar, tüm bu dönem boyunca istikrarlı net alıcılar oldular ve kurumlar arasında varlık sınıfına erişim için güçlü talep görmeye devam ediyoruz.”

  “Bitcoin’de Artık Her Şey Çok Farklı”

  Fidelity Digital Assets’in yöneticisi Tom Jessop, geçmiş dönemdeki %80’lik düşüşün tekrar yaşanmasının güç olduğunu şöyle ifade etti: “Şu anda 2017’de olduğumuzdan çok farklı bir piyasada olduğumuzu düşünüyorum. Yatırımcı yapısının önemli ölçüde değiştiğini düşünüyorum. Perakende odaklı bir çılgınlık olan 2017’den, geçtiğimiz yılın son haftalarına taşındık ve şimdi çok daha geniş tabanlı bir kurumsal benimseme görüyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle