Amazon Dogecoin’i ödeme aracı olarak kabul edebilir mi?

  Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon için kripto para toplulukları arasında kampanya başlatıldı. Kampanyada Amazon’un Dogecoin’i (DOGE) ödeme aracı olarak kabul etmesi için 204 bin imza toplandı. Kampanyanın amacı 300 bin imzaya ulaşmak.

  Son ayların en popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE) adına gündeme gelen gelişmeler, onun her geçen gün daha popüler bir hal almasını sağlıyor. Beklenmedik yükselişlerle geçen Şubat ayından sonra bir süre durulan ve ardından Nisan ayında tekrar büyük bir atağa kalkan DOGE için birçok ünlü isim desteğini göstermişti. Son olarak NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, Ellen Degeneres ile sanal röportajda DOGE’un ödeme aracı olması konusunda fikirlerini gündeme getirmişti.

  Amazon’un DOGE’u Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmesi İsteniyor

  Ancak birçok kişi DOGE’un ödeme aracı olarak kullanılması konusunda çekimser fikirlere sahip. Zira Dogecoin her ne kadar akla sığmayan değer artışları yaşamış olsa da onun volatil bir yapıda olduğu kesin. Bu da DOGE’un her sert yükselişinden sonra kendisini gösteriyor. Ancak kripto para topluluklarında büyüyen DOGE sevgisi dinmiş değil ve birçok kişi şimdi DOGE’un bir ödeme yöntemi olması konusunda Amazon’a taleplerini iletiyor.

  Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Amazon için kripto para toplulukları bir kampanya başlattı. Kampanyanın amacı, Amazon’un Dogecoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmesini sağlamak. Bu sebeple insanlar bir araya gelerek şu ana kadar 204 bin imza topladı. Kampanyada hedef 300 bin imzaya ulaşmak.

  Amaç Amazon’un “DOGE Gücünü Gören Şirket” Olmasını Sağlamak

  Amazon herhangi bir kripto parayı ödeme aracı olarak kabul etmiyor. Başlatılan kampanya da bu nedenle ortaya çıktı. İnsanlar Change.org’da bir araya geldi ve Amazon’a “Dogecoin’in gücünü gören şirketlerden biri olma” konusunda çağrılarda bulundu. Kampanyada ayrıca “DOGE topluluğunun oluşturduğu büyük ivme ile Amazon’un Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak görmesinin vakti geldi” ifadeleri yer alıyor.

  Aslında kampanya 4 yıl önce başlatıldı. Fakat DOGE’un 2021 yılında inanılmaz bir popülarite elde etmesiyle birlikte 3 ay öncesine kadar, 4 yılda toplamda 70 bin imza toplanan kampanyadaki imza sayısı 200 bini aştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle