Kripto Para

PSG’nin maç biletleri NFT olarak satılacak!

  Fransa’nın ve dünyanın önde gelen başarılı futbol kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain FC (PSG), bu kez de NFT (Non Fungible Token) hamlesiyle gündeme geldi. Bilet satışlarında sıkça kullanılan NFT yöntemi ile satışlara dahil olan PSG, 27 yıl aradan sonra gideceği Japonya için 3 NFT bilet satacak.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında Bitcoin’in (BTC) yüksek oranlı değer artışları ile birlikte ayaklanırken, bu süreçte kripto para alanının uzandığı birçok farklı dal da yoğun ilgi ile karşılaştı. Özellikle 2021 yılının başlarından itibaren gündeme gelen taraftar token’ları hem yatırımcıların hem de spor severlerin ilgisini çekmeyi başardı. Taraftar token girişimine Ocak 2020’de birçok kulüpten daha önce adıma atan Paris Saint-Germain FC (PSG), bu kez de bir NFT hamlesi için hazırlanıyor. PSG, 27 yıl sonra gideceği Japonya için 3 NFT bilet satacak.

  PSG 27 Yıl Sonra Japonya’ya Gidiyor

  Kripto para piyasasındaki ayaklanmadan payını en güçlü şekilde alan NFT sektörü, artık hemen hemen her alanda kendisini gösterebiliyor. Zira dijitale dökülebilen her şey NFT ürünü halini alabiliyor ve son dönemlerde özel bilet satışları da NFT versiyonuyla yapılıyor. Bu kapsamda benzer bir hamlede bulunan PSG, 27 yıl sonra yeniden Japonya’ya gidecek olduğu için bu hatırayı özelleştirmek istedi. PSG, Japonya turundaki biletleri NFT olarak satmaya karar verdi.

  Messi, Neymar ve Mbappe de Sahada Olacak

  Fransa J1 Leauge’te ter döken Kawasaki Frontale ile 20 Temmuz’da sahaya çıkacak olan PSG, Japonya turundaki bilet satışlarını da NFT olarak gerçekleştirecek. Kadrosunda Arjantinli dünya yıldızı Leonel Messi, Brezilyalı dünya yıldızı Neymar Junior ve Fransız dünya yıldızı Kylian Mbappe gibi isimleri bulunduran PSG’nin söz konusu turunda bu yıldız isimler de sahada olacak. Bilet satışlarında patlama beklenen karşılaşmalarda NFT biletine sahip olan futbol severler bazı ayrıcalıklara sahip olacak. Bu ayrıcalıklarda ilk sırada stadyuma VIP localardan girmek yer alacak.

  NFT Bilet Sahiplerine Ayrıcalık Tanınacak

  PSG’nin Japonya turunda NFT biletlere sahip olanlar için ayrıcalıklar VIP locadan maç izlemekle de sınırlı değil. Ayrıca NFT bilet sahipleri, maç sonrasında PSG futbolcuları ile fotoğraf çektirebilecek ve bilet sahipleri, yine PSG ekibiyle VIP partilere de katılabilecek. Oynanacak her 3 maçın her biri için 3 premium NFT bileti olacak ve bu biletler, PSG’nin resmi internet sitesi üzerinden 13 Temmuz Çarşamba gününe kadar satışta olacak. NFT biletlerin her biri 30 milyon yen (yaklaşık 218 bin 800 dolar) değerinde.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle