Proton (XPR) Coin Nedir? XPR Token Nereden Alınır?

  Proton (XPR) Coin, yaşadığı muazzam yükseliş ile sosyal medyada trend topic olmayı başararak popülerlik kazandı. Proton projesinin yerel token’i olan Proton Coin (XPR) nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıldır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarına göz atabilirsiniz.

  Proton (XPR) Coin Nedir?

  Proton (XPR) son kullanıcılar için gas ücreti olmadan hızlı ve düşük fiyatlı işlem izni veren blockchain ağıdır. Güvenli bir kimlik ve finansal yerleşim katmanı tarafından inşa edilen token, 2020 yılında piyasaya sürülmüştür. Hem tüketici uygulamaları, hem de eşler arası ödemeler için tasarlanan Proton (XPR) coin, San Francisco’da başlatılan ve Metal ve Lynx şirketlerinin çabaları ile geliştirilen akıllı sözleşme platformudur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Kullanıcıların gerçek kimlik ve fiyat hesaplarına doğrudan bağlanması amacı ile geliştirilen XPR Coin, para çekme ve kripto para satın alma deneyimlerinde sorunsuz ve güvenli kullanım hedefler. Proton Coin uygulamalarda güvenli bir kimlik ve finansal yerleşim katmanı etrafında oluşturulması nedeni ile güvenle kullanılabilir. Proton Coin projesi hakkında detaylı bilgi almak için şuadaki link aracılığı ile tokene ait Whitepaper’ı inceleyebilirsiniz.

  XPR Coin Yorumları

  Kitlesel Pazar uygulamaları göz önüne alınarak tasarlanan Proton Coin, kripto paraların en çok eleştiri aldığı “kara para aklama” sorununa çözüm sunuyor. Web sitelerinin ve uygulamaların taleplerini doğrudan Proton uyumlu cüzdanlara iletmesine izin verilecek şekilde tasarlanan Proton blockhain’i, finans dünyasında kullanımı açısından büyük potansiyel taşır. Token sahiplerine blok üreticilerine oy verme olanağı tanıyan ve bu bağlılıkları nedeniyle ödül sistemi geliştiren XPR, sadık yatırımcı kitlesi edinme becerisine sahiptir. NTF basımı ya da diğer işlevlerin kullanılması sırasında XPR yakma gereksinimi de token’in deflasyonist bir yapıya kavuşmasına katkı sağlaması açısından yatırımcıların ilgisini cezbedecektir.

  Proton (XPR) Coin Geleceği

  Metal ve Lynx gibi iki büyük şirketin geliştirdiği Proton (XPR) coin, milyarlarca işlemin gerçekleştiği finans dünyasının bütününe hitap etmektedir. Uzun vade yatırımı destekleyen ödüllendirme sistemi ile XPR, kendi sadık holder kitlesine sahip olma potansiyeline sahiptir. Geliştiriciler ve işletmeler kendi dApp’lerinde ve projelerinde Proton blok zincirini kullanmak için XPR satın almalıdır. Yapılan işlemlerde XPR’nin bir kısmının yakılması ise dolaşımdaki miktarın baskılanması açısından Proton Coin fiyatlarını destekleyecek etkiye sahiptir.

  Proton (XPR) Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 XPR fiyatı %proton+try% TL. Döviz cinsinden ise %proton+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Proton Coin 24 saatte %proton+yuzde%.

  Son dönemde yaşadığı boğa piyasası ile dikkatleri üzerine çeken Proton Coin fiyatı, zaman zaman sert hareketlerin yaşanması ile yeni yatırımcıların şüpheci yaklaşımları ile karşılaşmaktadır. Her ne kadar yüksek volatil hareketler gözlense de XPR fiyatını destekleyen önemli faktörler yer alır. Uzmanlar tüm zamanların en yüksek seviyesinin gerisinde kalan altcoin için mevcut seviyelerin alım şansı sunduğunu düşünmektedirler.

  Proton (XPR) Token Nereden ve Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: KuCoin, OKEx ve LIQUID gibi kripto paranın listelendiği borsa web sitelerine giriş yapın.
  • 2. Adım: Tercih ettiğiniz borsada kayıt oluşturun.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Fiat para ile satın alınamayan coin için önce BTC alın ve daha sonra XPR/BTC paritesini kullanarak değişim yapın.
  • 5. Adım: Sahip olduğunu token’i ister borsada olası fırsatları değerlendirmek için tutun, isterseniz uzun vadeli tutma hedefleriniz için soğuk cüzdana çekerek doğru zamanı bekleyin.

  Avantajları Neler?

  Proton (XPR) Token avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Proton blok zincirine olan sadakat ödüllendirilir ve XPR tutarak pasif gelir elde edebilirsiniz.
  • Proje finans dünyasının güvenlik konusuna kalıcı çözümler sunar.
  • Kullanıcı işlemlerinin tamamı ücretsizdir.
  • Ödeme taleplerinde doğrudan Proton blok zinciri ile etkileşime girmesi, pek çok cihaza olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
  • Hedefine ilerlemesi için yatırımcıları XPR tutmayı zorlayan ve işlemlerde XPR yakılarak dolaşımı azaltmaya katkı sağlayan potansiyel iticilere sahiptir.

  Dezavantajları Neler?

  Proton (XPR) dezavantajları şu şekildedir:

  • Fiyatlarında gözlemlenen yüksek volatilite nedeniyle kripto para yatırımcılarının risk algısını tetikleyebilir.
  • Binance ve Huobi gibi borsalarda listeli olmaması nedeniyle daha düşük yatırımcı kitlesince alınıp satılabilir.

  Sonuç

  Proton (XPR) sıfır ağ ücreti vadeden ve finansal alanda büyük bir pazarı hedefleyen blockchain ağı ve akıllı sözleşme platformudur. Metal ve Lynx gibi iki önemli şirketin geliştirdiği projede, bir kripto paranın yükselmesi için gerekli koşullar geliştiriciler tarafından düşünülmüştür. Projenin yerel kripto para birimi XPR’dir ve düşük işlem maliyetleri ile ön plana çıkmaktadır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle