Kripto Para

Binance, Türkiye’ye yatırım yapacak!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Türkiye’de yatırımlarını ve çalışmalarını artırma kararı aldı. Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez, AA’ya yaptığı açıklamada konuya ilişkin bilgiler verdi. Dönmez, dünyada en çok kullanıcıya sahip ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söyledi.

  Kripto para piyasalarında son yıllarda görülen muazzam büyüme, Türkiye’de de etkisini gösterdi. Özellikle 2021 yılında, enflasyon sorunu ile mücadele eden ülkelerde daha net şekilde görülen kripto para adaptasyonunda öne çıkan ülkelerden biri olan Türkiye, şimdilerde işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’tan yatırım almaya hazırlanıyor. Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez, yaptığı açıklamada "Yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı artıracağız” sözlerini dile getirdi.

  Binance, Türkiye’ye Yatırıma Hazırlanıyor

  Konuya ilişkin olarak AA’ya açıklamalarda bulunan Mücahit Dönmez, “Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi Blockchain alanında da diğer ülkelere örnek olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız analizlere bakıldığında dünyada en çok kullanıcıya sahip ülkelerden birinin Türkiye olduğu açık ve net bir şekilde önümüzde duruyor. Bu sebeple potansiyel etkinin de farkında olarak yatırımlarımızı, çalışmalarımızı artıracağız” sözlerini dile getirdi. Dönmez ayrıca Binance Türkiye olarak kullanıcıların duyduğu güven ve gösterilen ilgiden de çok mutlu olduklarını belirtti.

  Güven Endeksli Çalışmalar Artırılacak

  Mücahit Dönmez, Binance Türkiye kullanıcılarına ilişkin yaptığı açıklamalarda güven konusunu ön plana çıkardı ve çalışmaların da güven endeksli olacağını belirtti. Dönmez açıklamasında şöyle konuştu:

  “Bizim için kullanıcılarımız, yaptığımız işin tam merkezinde yer alıyor. Faaliyete geçtiğimiz ilk günden beri onların güvenliği bizim için en önemli öncelik. Bu yüzden de en gelişmiş güvenlik kontrollerini, veri gizlilik protokol ve kontrollerini tüm Binance ekosistemi içinde ciddiyetle hayata geçiriyoruz. Güven endeksi çalışmalarımıza daha da ivme kazandırarak Türkiye’deki etkimizi daha çok artırmayı hedefliyoruz. Bu yönde önümüzdeki yıl içinde çeşitli projeler ve işbirlikleri ile kullanıcılarımızın deneyimini daha da üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz.”

  Binance İstihdamda 200 Kattan Fazla Büyüme Yakaladı

  Dönmez, Binance borsasının kurulduğu yünden bu yana istihdamda 200 kattan fazla büyüme elde ettiğini ve Türkiye’de de 2 yıl içinde istihdamın ciddi ölçülerde arttığını belirtti. Bilindiği üzere Binance Türkiye Eylül 2020’den bu yana faaliyetlerini yürüyor ve 420 milyon dolarlık işlem hacmi ile Türkiye’de açık arayla en büyük kripto para borsası konumunda bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle