BitShares (BTS) Coin Nedir? BTS Nereden Alınır?

  Kripto para yatırımcılarının merakla takip ettikleri BitShares (BTS) Coin başarılı performansıyla göz doldurmakta. Bu yazımızda BitShares (BTS) Coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi önemli soruların yanıtlarına yer vereceğiz.

  BitShares (BTS) Coin Nedir?

  BitShares (BTS), merkeziyetsiz finans sektöründe kripto para alım satım işlemleri sunan bir platformdur. 2014 yılının Temmuz ayında Dan Larimer ve Charles Hoskinson (Cardano kurucusu) tarafından inşa edilmiştir. BitShares (BTS), merkezi olmayan bir kripto para borsası olarak faaliyetlerine başlasa da daha sonra halka açık bir blok zinciri altyapısına geçiş yapmıştır. Bu platformun yerel kripto para birimi olan BTS coin, BitShares Ağı içinde işlem ücretleri, oylama ve stake için kullanılmaktadır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  BitShares blok zinciri, token sahiplerinin ellerinde bulunan varlıkları bir doğrulama node’u çalıştırmak zorunda kalmadan işleme alabilmelerini sağlamaktadır. Bu yüzden BitShares kullanıcılarının tokenlarını doğrulayıcılara devretmelerine izin verilen Delegated Proof-of-Stake (DPoS) konsensüsünü kullanır. Bunun yanı sıra BitShares platformu, hisse ihraç eden, kar üreten ve hissedarlara kar dağıtan Merkezi Olmayan Otonom Şirketleri (DAC) başlatmak için de tercih edilebilir.

  BTS Coin Yorumları

  Kripto para dünyasında piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para birimi içinde yer alan BitShares (BTS) Coin, uzmanlardan olumlu yorumlar toplamaktadır. Oldukça yüksek verimliliğe sahip blok zinciri kullanan ve C++ programlama diliyle yazılan Graphene destekli BitShares sektörde popülerlik kazanmıştır. Bitshares yüksek ölçeklenebilirliğini bu özel blockchainden sağladığı için kripto para uzmanlarından da pozitif yönde yorumlar almıştır.

  BitShares merkeziyetsiz kripto para borsasının kullandığı onay algoritması, Proof of Stake yani varlık ispatı algoritmasıdır. Uzmanlara göre PoS algoritması, uzun dönemli faydalar sağladığı için önemlidir. Aynı zamanda bu algoritma ile çalışmanın kolay olduğu belirtilmektedir. Bu yüzden Bitshares kendi blockchain’ini farklı uygulamaların kullanmasına kolayca izin verebildiği için popülerlik kazanmaktadır.

  Uzmanlar BTS Coin Geleceği İçin Ne Diyor?

  DeFi yani merkeziyetsiz finans sektöründe giderek büyük önem taşıyan merkeziyetsiz borsalar (DEX) arasında BitShares öne çıkmaktadır. Platformun yerel kripto para birimi BTS fiyatının da önümüzdeki yıllarda artış göstereceği belirtilmektedir. Bu borsalarda kripto para ile yapılan işlemler için ödenmesi gereken ücretler, geleneksel borsalara göre çok daha düşük olduğu için BitShares yoğun talep görmektedir.

  Geleceğin finans teknoloji olarak görülen altyapılara sahip olan BitShares kripto para birimi BTS coin fiyatının gelecek vaat ettiği belirtilmektedir. BitShares blok zinciri sadece kripto para için değil aynı zamanda pek çok emtia ve para birimi için de kullanılabilir olması sebebiyle yatırımcıların önemli bir tercihi haline gelmiştir.

  BitShares (BTS) Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTS fiyatı %bitshares+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitshares+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BTS fiyatı 24 saatte %bitshares+yuzde%.

  Kripto para piyasasında boğa rallisine paralel olarak altcoin fiyatlarında da hızlı yükselişler meydana gelmiştir. Özellikle 2021 yılında DeFi platformlarının kurumsal talep ile birlikte desteklenmesi, bu alandaki projelerin rekor seviyelere çıkmasına yardımcı olmuştur. BitShares (BTS) Coin fiyatı da son dönemde hızlı yükselen projeler arasındadır. Kripto para uzmanlarına göre zaman zaman düzeltmeler görülse de BTS coin fiyatının yükselişine devam edeceği ifade edilmektedir.

  BitShares (BTS) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  BitShares (BTS) Coin satın almak için şu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir:

  • 1. Adım: Binance, CoinTiger, Huobi Global, ZBG gibi BTS coin listeleyen borsaların internet sitesine giriş yapın.
  • 2. Adım: BTS coin satın alabilmek için KYC bilgilerinizi girerek ücretsiz üyelik kaydı oluşturun.
  • 3. Adım: Borsada hesap açtıktan sonra para transferi işlemini seçerek hesabınıza TL veya diğer paritelerden para gönderin.
  • 4. Adım: Bakiyeniz oluştuktan sonra borsanın ana sayfasından kripto para al menüsüne giriş yapın.
  • 5. Adım: Bu menü üzerinden BitShares (BTS) Coini seçin ve bakiyenize göre alım emri verin.
  • 6. Adım: Satın aldığınız BitShares (BTS) Coinleri borsadaki cüzdanda veya soğuk cüzdanlarda depolayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  BitShares (BTS) Coin avantajları şunlardır:

  • DeFi dünyasının en popüler platformlarından ve merkeziyetsiz borsalarından biridir. 
  • Kripto para alım satım işlemleri, geleneksel borsalara göre daha düşük maliyetlidir. 
  • Kullanıcılara hızlı ve düşük ücretli işlem avantajları sunar.
  • DeFi sektörünün benimsenme hızının artmasıyla birlikte yükseliş potansiyeli taşır. 
  • Yatırımcılar bu borsada komisyon ücreti ödemeden işlemlerini anlık olarak gerçekleştirebilir. 
  • Güvenli bir şekilde para transferi yapmak mümkündür. 
  • Borsadaki işlem hacmi arttıkça BTS coin fiyatının da yükselmesi hız kazanır. 

  Dezavantajları Neler?

  BitShares (BTS) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Siber saldırı riski: Günümüzde ne kadar popüler olsa da pek çok DeFi platformu siber saldırılara maruz kalmaktadır. BitShares (BTS) merkeziyetsiz borsası da blok zinciri üzerinde saldırılara açıktır.
  • Yüksek rekabet: Merkeziyetsiz finans sektöründe çok sayıda merkeziyetsiz borsa (DEX) bulunduğu için BitShares yüksek rekabet içindedir. 

  Sonuç

  BitShares (BTS) merkeziyetsiz kripto para borsaları arasında oldukça popülerdir. BTS coin bu borsadaki işlem ücretlerinde kullanılan yerel kripto para birimidir. Uzmanlar, merkeziyetsiz borsalara olan talep arttıkça ve BitShares işlem hacmi yükseldikçe BTS coin fiyatının da artacağını söylemektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle