Ünlü analiste göre BTC ve ETH yarışında galip belli

  Kripto para dünyasının en popüler veri analiz sağlayıcısı CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, piyasa hakkındaki görüşlerini açıkladı. Deneyimli analist, Bitcoin fiyatındaki düşüş trendinin bir süre daha devam etmesini bekliyor…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında 40 bin dolar seviyesi kritik bir önem taşıyor. Bu seviyenin etrafında inişli çıkışlı bir performans gösteren BTC fiyatı yatırımcılar tarafından da yakından takip ediliyor. 

  Öte yandan en büyük altcoin Ethereum (ETH) fiyatındaki değişimler de öne çıkıyor. Londra Hard Forku ile son iki ayın en yüksek seviyesinden işlem gören ETH fiyatı hakkında CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju önemli paylaşımlar yaptı. Deneyimli analist her iki kripto para biriminin geleceğini yorumladı.

  Bitcoin ve Ethereum Rekabeti Yorumu

  CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, her iki kripto paranın uzun vadeli performansının olumlu olduğunu söyledi. Ancak deneyimli analist, Ethereum’un nihayetinde Bitcoin’i tahtından edebileceğini düşünüyor. Borsalardaki balina oranlarına değinen Ki, borsalara hala yüklü miktarda Bitcoin aktarılmaya devam edildiğine dikkat çekti.

  Borsalara aktarılan BTC yüzünden düşüş trendinin devam ettiğini söyleyen analist, tezgah üstü BTC alımlarında artış yaşandığını aktardı. Ünlü analist, bu koşulların uzun vadeli yatırımcıların birikim yapması için uygun olduğunu belirtirken kısa vadede ise yatırımını tutmayacağını kaydetti.

  Ethereum’a Güncelleme Katkısı

  CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, London Hard Forku ile Ethereum ağına neler gelebileceği konusunda şunları söyledi: “EIP-1559'un her şeyi değiştireceğini düşünüyorum. Ücretlerin düşürülmesi, blockchain'in en büyük sorunları olan ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkeziyetsizliği iyileştirebilir. Mevcut durumda tüm DeFi hizmetleri, NFT piyasaları ve blockchain uyanları, mantık dışı yüksek ücretler ile çalışıyor.”

  Ethereum’un en sonunda Bitcoin’i geçeceğini söyleyen analist, bunun için kurumsal desteğin şart olduğunu şu şekilde ifade etti: “Ethereum, kurumsal yatırımcı talep olmadan Bitcoin'in piyasa değerini geçemez. Goldman Sachs ve Fidelity gibi büyük varlık yönetim şirketleri ile görüştüm. Ethereum/DeFi'ı açıklarken zorlandıklarını söylediler. Kurumsal yaygınlık kazanmanın birkaç yıl süreceğini düşünüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle