Kripto Para

Gizemli ETH balinası 66 bin ETH alım emri verdi

  Kripto para piyasalarında son günlerde volatilite kendisini çok net biçimde defalarca gösterdi. Bitcoin (BTC) bu süreçte 28 bin 800 dolara kadar düşüp, ardından hızla 34 bin dolara sıçradı. Ancak birçok altcoin BTC ile düşerken, onunla birlikte yükselemedi. Lider altcoin Ethereum (ETH) içinse balinaların devreye girdiği görülüyor.

  Özellikle Aralık 2020’den bu yana, kripto para piyasaları ile ilgili birçok tartışmada, kripto paraları eleştirmek isteyen isimler daha çok bu alandaki volatiliteyi ön plana alıyordu. Zira kripto paraların dış etkenlere bağlı olarak hızla değer kaybetmesi ya da hızla yükselmesi, bu isimleri zaman zaman da haklı çıkarıyordu. Kripto paraların en çok eleştiri aldığı volatilite konusunda, Bitcoin (BTC) son günlerde çok net örnekler ortaya koydu.

  ETH, BTC ile Düştü Ama Onunla Birlikte Yükselemedi

  Bitcoin, 22 Haziran’da 28 bin 800 dolar bandında kadar geriledi. Ardından Bitcoin, hızla 34 bin dolar bandına tekrar yükseldi. Bu hızlı fiyat değişikliğinde, BTC’ye düşüşünde eşlik eden altcoinlerin birçoğu yükselişinde eşlik edemedi. Bunlardan biri de Ethereum (ETH) oldu. ETH, Bitcoin ile birlikte yukarı yönlü hareket edemedi ancak buna rağmen balinaların ETH için harekete geçtikleri görüldü. Kripto para piyasasında emir tahtalarını takip eden Byzantine Genarel, konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu.

  Genarel, Yüklü ETH Alım Verilerini PAylaştı

  Twitter üzerinden incelediği verileri paylaşan General, 22 Haziran tarihinde de fiyat hareketlilikleri yaşanırken çeşitli paylaşımlarda bulundu. General, paylaştığı verilerde bir balinanın Bitfinex borsası üzerinden çılgınca Ethereum alımı yaptığını ortaya koydu. General, söz konusu balinanın daha önce de yüklü alımlar yapmış olduğunu, bu alımların üzerine bir de 22 Haziran’da 66 bin adet daha alım emri girdiğini ortaya koydu.

  Alımı Vitalik Buterin Mi Yaptı?

  Piyasada ilgili kripto para ile ilgili çok yüklü alım yapıldığında, bunun genellikle o kripto paranın arka planında olan, içeriden bir balinanın devrede olduğuna işaret eder. Bu nedenle de ETH’de görülen bu yüklü alımda piyasada yoğun olarak Vitalik Buterin’in ismi anılıyor. Ancak Buterin’in aktif olarak alım-satım yapmadığı da biliniyor. Ethereum’un kurucusu dışında bu yüklü ETH alımını kimin yapmış olabileceği ise tartışılmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle