Kripto Para

Elon Musk emoji attı, BTC trip attı! Fiyat düştü

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Elon Musk, son tweeti ile piyasa üzerinde yine etkili oldu. Son zamanlarda 40 bin dolar barajını geçmek için sınıra kadar dayanan Bitcoin fiyatı ünlü milyarderin tweet’inden sonra geriledi…

  Kripto para piyasası üzerinde etkili olması sebebiyle sık sık eleştirilerin odağı haline gelen Tesla CEO’su Elon Musk yine Bitcoin hakkında tweet attı. Türkiye saati ile sabaha karşı yaptığı paylaşımında “Bitcoin ve kırık kalp” emojisine yer veren ünlü milyarder piyasada ciddi geri çekilme yaşanmasına neden oldu. 

  Pek çok kripto para haber sitesi ve kripto para analisti de bu paylaşımı yorumlayarak farklı değerlendirmelerde bulundu. Bazı kripto para uzmanları Elon Musk’ın bu paylaşımının arkasında Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satacağına yönelik işaret olduğunu söyledi. Bu gelişmeler BTC fiyatındaki düşüşü hızlandırdı.

  Bitcoin ve Kırık Kalp Emojosi Paylaştı

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü milyarder, Bitcoin ve kırık kalp emojisi paylaştığı tweet’inde ayrıca bir görsele yer verdi. Bu görselde bir çiftin ayrılığı görülürken kısa bir diyalog da dikkat çekti. Ünlü milyarderin bu paylaşımı, kripto para basınında yer aldıktan sonra BTC fiyatında sert düşüş başladı.

  Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve kırık kalp emojisi kullandığı tweet’indeki görselde şu ifadelere yer aldı: Kadın ayrılık yaşadığı erkek arkadaşına, “Eğer bir Linkin Park sözü daha paylaşırsan senden ayrılacağımı söylemiştim ama birini buldum bile…” derken, erkek ise “O zaman sonunda hiçbir şey fark etmiyor.” yanıtını veriyor. Erkeğin bu cevabı da Linkin Park şarkı sözüne atıfta bulunuyor.

  Bitcoin Fiyatı Hızlı Düştü

  Piyasa üzerinde etki yaratan paylaşımlarına devam eden Elon Musk, Bitcoin ile ilgili bir görsel daha paylaşması dikkat çekti. Bu paylaşımda uzaktan konuşan bir çiftten erkek olanının bir yandan Bitcoin düşüşünü izlediği ve ağladığı görsele de yer verdi. Bu paylaşımlardan sonra Dogecoin’i savunan tweetler atan Elon Musk yine Bitcoin topluluğunun hedefi haline geldi. Lider kripto para birimi 40 bin dolara çıkma savaşı verirken bir anda 36 bin dolara kadar geriledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle