ETH kurucusu Vitalik Buterin daha fazlasını istiyor

  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kripto piyasasında en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Lider altcoinin piyasada tam olarak benimsenmesini hedefleyen Buterin, gelecek planlarını açıkladı…

  Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH hakkında önemli açıklamalar yapmasıyla gündeme geldi. Buterin, Ethereum’un kripto para piyasasında tamamen benimsenmesini ve DeFi piyasasında daha yıkıcı bir etkiye sahip olmasını istiyor. 

  Ethereum topluluğunun yakından takip ettiği EthCC etkinliğine katılan Buterin, paylaşılan sunumunda dikkat çekici açıklamalar yaptı. Ethereum kurucusu, ağ olarak ETH’nin sektördeki kullanım durumundan bahsetti. Vitalik Buterin, ETH kullanımının merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün geride bıraktığını vurguladı.

  “Ethereum’da İlerleme Zamanı Geldi”

  ETH topluluğunun yakından takip ettiği ünlü geliştirici, ağın geleceği hakkındaki hedeflerini şu sözlerle açıkladı: “Etherereum sistemi, diğer token ticaretine fayda sağlayan coinleri üretmenin de ötesine geçme vakti geldi. Bu zaten bir dereceye kadar oluyor, ancak daha fazlasını yapabiliriz.”

  Bu hedeflerine örnek olarak ETH sosyal medya içeriklerinin yeniden düzenlenmesinin faydalı olabileceğinin altını çizen Buterin, daha fazla ilgi beklediğini belirtti. Modern sosyal medya platformlarının sansüre karşı çok savunmasız olduğunu ve kaliteli içeriklere sahip olmadığını sık sık hatırlatan Buterin’in yeni hedefi belli oldu.

  NFT Sektöründen Övgüyle Bahsetti

  Ethereum kurucusu merkezi olmayan yönetişim (DeGov), genişleyen Ethereum (ETH) ağı için başka bir kullanım olduğunu söylemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Sektörde güveni sağlamak için ETH hesaplarının donanımlı hesaplar olması gerektiğinin altını çizdi. Ether tabanlı uygulamaların gelecekte finansal ve finansal olmayan araçlarla özelliklerini birleştireceğini vurguladı.

  Vitalik Buterin ayrıca dijital koleksiyon veya takas edilemeyen coinlerin (NFT’ler) mevcut halinden memnun olmadığını kaydetti. Dünyadaki bütün insanların gelecek vaat eden merkez olmayan yatırım araçlarından faydalanması gerektiğini söyleyen Buterin şunları aktardı: “NFT’lerin sadece ünlülerin ötesinde daha geniş topluma fayda sağlamasını istiyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle