Kripto Para

BtcTurk CEO’su açıklamalarıyla güven tazeledi

  Yerli kripto para borsalarında yaşanan krizlerin ardından gözler yetkili isimlere çevrildi. Türkiye merkezli popüler kripto para borsalarından BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, faaliyetleri hakkında güven veren açıklamalarda bulundu…

  BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç, kripto para sektörünün gündemine damgasını vuran gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından BtcTurk borsasının yetkili isimleri, faaliyetlerini regülasyon varmış gibi gerçekleştirdiklerini söyledi. 

  Ülkemizde BtcTurk dışında da işini düzgün yapan platformlar olduğunu kaydeden CEO Özgür Güneri, para çekme konusunda kullanıcılarına güven veren açıklamalar yaptı: “Şu an itibari ile kullanıcılarımız hem Türk Lirası bakiyelerinin hem de Bitcoin bakiyelerinin tamamını çekmek isterse bir dakika içinde verebiliriz.”

  Thodex Borsası Hakkında Açıklama

  BtcTurk CEO’su, açıklamaları arasında yerel kripto para gündemine damga vuran Thodex borsasına da parantez açtı. Bu olayda konuşulan 2 milyar dolar gibi rakamı abartı bulduğunu söyleyen Güneri şu ifadeleri kullandı: “BtcTurk’ün işlem hacmi ve rakamlarını düşünecek olursam, bilmek çok güç ama 2 milyar doların çok abartı bir rakam olduğunu düşünüyorum.”

  Yerli kripto para borsasının yöneticisi ayrıca kullanıcıların kripto para varlıklarını saklayabilecekleri bir saklama kuruluşu kurma planlarını da açıkladı. Uluslararası standartlara uygun koşullarda bir saklama kuruluşu kurmak için çalışmalara başladıklarını belirten Güneri, gelecek adına umutlu konuştu. 

  “Kripto Para Regülasyonlarına Uymak Zor Değil”

  Kripto para gündemini değerlendiren isimlerden bir diğeri de BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç oldu. Şirket olarak hesap verebilir ve şeffaf bir şekilde faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Oruç, kullanıcıların varlıklarının güvenli bir şekilde saklandıklarını vurguladı. Güvenli bir alım satım ortamı yaratabilmek için gereken bütün yatırımları yaptıklarını hatırlattı.

  Bora Oruç ayrıca son dönemde çok tartışılan kripto para regülasyonu konusuna da dikkat çekti: “Regülasyonun çerçevesinin çok karmaşık olmasına gerek yok. Yapılması gerekenler belli. Güçlü kurumların burada olması lazım. Bu prensiplere uygun faaliyet gösterecek platformların nasıl olacağını belirlemek zor değil.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle