Mark Cuban’a göre DOGE ödeme yöntemi olabilecek bir para

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, bir kez daha Dogecoin’e (DOGE) duyduğu sevgi ve desteği gösterdi. Mark Cuban artan fayda ile Dogecoin’in bir miktar değer kazanabileceğini iddia ediyor.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılının en gözde kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. Ocak sonlarında Reddit platformu üzerinde peyda olan WallStreetBets grubunun kısa süreli büyük desteği ile Dogecoin çok ciddi yükselişler elde etti. Bu yükselişlerde Dogecoin’e daha sonra Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, milyarder yatırımcı Mark Cuban da desteğini gösterdi. Milyarderlerin de desteğini arkasına alan DOGE, 50 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı.

  Dogecoin’e Gösterilen Destekler

  Elon Musk, DOGE desteğini Twitter paylaşımları ile daha çok gösterdi. Ayrıca Musk, SpaceX aracılığıyla DOGE’u gerçek manada Ay’a göndereceklerini de söyledi. Öte yandan Mark Cuban da kulübünün mağaza satışlarında DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesini sağlayarak DOGE desteğini açıkça gösterdi. Bunun yanı sıra Cuban, katıldığı programlarda ve sosyal medyada da sık sık DOGE ile ilgili olumlu paylaşımlarda bulunuyor. Cuban, Twitter’daki son paylaşımlarında Dogecoin’in potansiyel olarak “uygun bir para birimine” dönüşeceğine inandığını ifade etti.

  DOGE Artık “Ödeme Yöntemi” Olarak Kullanılıyor

  Dallas Mavericks, Mart başlarında DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul edince, DOGE’un ödeme yöntemi olarak benimsenmesinin önü açıldı. O tarihten sonra çevrimiçi elektronik mağazası olan Newegg’in de aralarında olduğu birçok şirket benzer adımlar attı. U.Today tarafından verilen bilgilere göre şimdi tüm BitPay işlemlerinin %10’unu DOGE oluşturuyor.

  Mark Cuban’ın Açıklamaları

  Mark Cuban Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “DOGE gibi meme paraları, sadece fayda sağlarlarsa ve kullanıcılar bunları, bu yardımcı program için kullanırsa işe yarar” sözlerini dile getirdi. 

  Dogecoin’in sınırsız arza sahip olmasıyla ilgili eleştiriler gündeme geliyor olsa da Cuban bunu DOGE için yararlı buluyor. Cuban’a göre DOGE’un sonsuz arzı, onun gücünü oluşturuyor. Böylece DOGE bir değer deposu olmaktansa, dijital para birimi gibi çekiş kazanabiliyor. Cuban’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

  “Tanımı itibariyle enflasyonu olan herhangi bir varlık sonsuzdur ama bunu onu azaltmaz. Yardımcı programı bir değer deposundan, potansiyel olarak dijital para birimine doğru dönüştürür.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle