Kalemder

Ray Dalio geri adım attı ve Bitcoin’den övgüyle bahsetti

  Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio, Bitcoin hakkındaki sert eleştirileri ile tanınan milyarder bir isim. Dalio, son açıklamasında fikir değiştirdiğini belirterek Bitcoin hakkında övgü dolu ifadeler kullandı…

  Kripto para dünyası, bir eleştirmeni daha yola getirdi. Daha önceki açıklamalarında Bitcoin aleyhinde ifadeler kullanan pek çok kişinin fikir değiştirerek Bitcoin’e sıcak baktığı biliniyor. Bu isimler arasına son olarak Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio da katıldı. Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı Ray Dalio, Bitcoin için “Harika bir icat” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

  Bitcoin Eleştirilerinden Vazgeçti

  2017 yılındaki boğa koşusu sırasında Bitcoin’i balon olarak nitelendiren Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio bu sözünden geri döndüğünü açıkladı. Kripto para dünyasında yakından tanınan ve önde gelen Bitcoin eleştirmenlerinden biri olan ünlü milyarder sonunda fikir değişikliğine gitti. Dalio, kripto para basınında yer alan son açıklamalarında Bitcoin’den övgü dolu sözlerle bahsederken onun harika bir icat olduğunu vurguladı.

  Son olarak 2020 yılında düzenlenen Davos zirvesindeki konuşmasında Bitcoin hakkında sert eleştirilerde bulunan Dalio şunları söyleyerek kripto para yatırımcısının tepkisini çekmişti: “Paranın iki türlü kullanım amacı var: bunlardan ilki takas aracı olarak kullanılması diğeri ise değer deposu işlevi görmesi. Bitcoin bu ikisine de sahip değil.” Bitcoin’e karşı olduğunu her fırsatta yineleyen ünlü milyarder, son açıklamasındaki ifadelere bakılırsa bu konuda geri adım attı.

  “Bitcoin Teknolojisi Çok İyi Çalışıyor”

  Dünyanın en büyük hedge (riskten korunma) fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, 2021 yılının Ocak ayında yaptığı açıklamasında Bitcoin’i övdü. Bu yılkı açıklamasında önceden yaptığı açıklamalarının aksine Bitcoin’e büyük bir hayranlık duyduğunu ifade etti.

  Ray Dalio son 10 yılda ayakta kalmayı başaran Bitcoin’in teknolojisine, hack’lenmemesine ve çok iyi çalışıyor olmasına hayran kaldığını söyledi. Bu açıklamaların ardından Bitcoin (BTC), bir eleştirmene daha geri adım attırmış oldu. Ray Dalio Bitcoin’i bundan sonra “cazip bir değer saklama aracı” ve “uzun vadeli bir yatırım opsiyonu” olarak tanımlayacağını vurguladı.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle