PlanB açıkladı: Bitcoin için kritik gün geldi çattı!

  Popüler kripto para analisti PlanB, piyasalara yönelik yaptığı bugünkü değerlendirmesi ile gündem oldu. Anonim kripto analisti piyasanın bugün itibari ile kritik bir döneme gireceğini söyleyerek “Halving Döngüsünden” bahsetti!

  Kripto para piyasaları Bitcoin’in (BTC) hafif değer kaybı ile yeni güne devam ederken, isabetli analizleri ve stok-akış modeli (S2F) ile tanınan anonim kripto para analisti PlanB’nin değerlendirmesi ile sarsıldı. Halving (yarılanma) döngüsüne işaret eden PlanB, piyasaların bugün itibari ile kritik bir döneme girdiğini söyledi.

  “Ekim Kapanış Fiyatı Yeni Dönemin Başlangıcı Olacak”

  Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan PlanB, Bitcoin’de boğa startını vermesi beklenen halving ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak lider kripto para biriminin Ekim ayı kapanış rakamının önemine değinen PlanB, “Ekim ayının kapanış fiyatı, tarihsel olarak satın al ve tut stratejisinin daha iyi performans gösteren dönemin başlangıcı olacak” ifadelerini kullandı.

  Halving etkinliğini öncesindeki 6 aylık süreye de atıfta bulunan PlanB, “Halving’den 6 ay önce başlayan ve halving sonrası 18 ay daha devam eden zaman aralığına” atıfta bulundu. Dört yılda bir gerçekleşen BTC yarılanması ise Nisan ayında düzenlenecek ve Ekim kapanışı ile 6 aylık süre başlıyor!

  PlanB’nin Stratejisi Nasıl İşliyor?

  PlanB, geçmiş tarihli yarılanma etkinliklerinde takip ettiği benzer bir stratejiyi yine izleyeceğe benziyor ve usta isim, Ekim kapanışı ile birlikte bu sürecin başlayacağından bahsediyor. Ekim ayının tamamlanması ile birlikte 6 aylık süre başlayacak ve PlanB stratejisine start verecek!

  PlanB’nin stratejisi ise basit bir şekilde halving öncesi 6 ayın başlangıcında alım ve yarılanmayı takip eden 18 ayın sonunda ise satışı öngörüyor. Tarihsel olarak başarılı olan bu strateji Kasım açılış fiyatı ile başlıyor ve Ekim 2025’e kadar pozisyonda kalmayı öngörüyor.

  Bitcoin Bir Metrikte Daha Rekor Kırdı!

  Öte yandan lider kripto para birimi yeni bir rekor ile gündeme geldi. Wikipedia sayfasında görülen rekor ardından on-chain analitik şirketi Glassnode’un yaptığı bir açıklamaya göre 30 Ekim’de karda olan adres sayısı 39,1 milyona ulaştı. Kasım 2021’de 38,1 milyon olan bu rakam Ekim ayında ulaştığı değerle tüm zamanların en yüksek seviyesini yenilemiş oldu!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle