Kripto Para

Dogecoin (DOGE) balinalarına Elon Musk’tan önemli çağrı

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin balinalarına seslendi. Kripto para sektörünün önemli isimlerinden biri haline gelen ünlü milyarder, yüklü miktarda satış yapan balinaları destekliyor…

  Kripto para sektöründe değer bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) arzı 128.3 milyar seviyelerinde bulunuyor. Bu coinlerin kripto para kullanıcıları arasında ne şekilde dağıldığını da blockchain üzerinden kontrol etmek mümkün görülüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, DOGE dağılımındaki mevcut modelin ileride sorun yaratabileceğini düşünüyor.

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre 15 Şubat itibarıyla 3.2 milyondan fazla Dogecoin cüzdan adresi görülüyor. Ancak DOGE servetinin yüzde 50’si sadece 20 adreste toplanmış durumda. Bu durumda Dogecoin ağındaki servet dağılımının tek bir noktaya yoğunlaşmış olduğunu söylemek mümkün görülüyor.

  DOGE Balinalarının Satışını Destekleyecek

  Güncel veriler baz alındığında toplam DOGE arzının yüzde 28,7’si, içinde 36.8 milyar DOGE (1.9 milyar dolar) barındıran bir cüzdanda tutuluyor. Tesla CEO’su Elon Musk bu tablodan memnun kalmadığını ve servetin geniş bir kullanıcı kitlesi arasında yayılması gerektiğini vurguladı. 

  Bu sebeple kripto para piyasasındaki DOGE balinalarına seslenen ünlü milyarder, dikkat çekici bir çağrıda bulundu: “Eğer cüzdanı en kabarık olan DOGE kullanıcıları, ellerindeki coinleri satmaya başlarlarsa benim desteğimi alırlar. Şu anda en büyük sorun, servetin tek bir noktada yoğunlaşmış olması.” 

  DOGE Balinaları Harekete Geçecek Mi?

  Kripto para sektöründe son dönemin en çok konuşulan ve en fazla ilgi çeken altcoinlerinden biri olan Dogecoin (DOGE) piyasasında hareketli bir döneme giriliyor. Bir kripto para kullanıcısı, Elon Musk’ın bu çağrısını DOGE balinalarına verilen ültimatom olarak nitelendirdi. Servetin değişmemesi halinde Musk’ın desteğini kaybedeceklerini vurguladı.

  Kripto para kullanıcısının bu görüşleri toplulukta büyük ilgi gördü: “DOGE balinaları Elon’un verdiği ültimatomu iyi düşünsün. Eğer ultimatoma uyarlarsa, Dogecoin İnternet’in para birimi haline gelebilir. Eğer uymaz ya da servetlerini farklı adreslere pay edip ‘hile yaparlarsa’, Doge Elon’un desteğini kaybeder. Kolay bir seçim gibi görünüyor.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle