Kripto Para

PancakeBunny’e siber saldırı! Krediler zarar gördü

  Kripto para sektöründe gelecek vaat eden Binance Smart Chain ağının üzerinde büyük ses getiren saldırıda PancakeBunny hedef alındı. Merkeziyetsiz kripto para borsasının yaşadığı saldırıda yaklaşık 1 milyar dolarlık kayıp söz konusu oldu…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan siber saldırı, Binance Smart Chain (BSC) blockchain ağını kullanan PancakeBunny’i fena vurdu. BSC ağına yapılan saldırıların en günceli merkeziyetsiz kripto para borsasını etkilerken, saldırgan token fiyatını manipüle ederek 200 milyon dolarlık kazanç elde etti.

  Kripto para topluluğunun dikkatinden kaçmayan açıklama PancakeBunny ekibi tarafından yapılan paylaşımla gündeme geldi. Likidite sağlama platformuna yönelik bir saldırı yapılmadığı ve bu sebeple kullanıcı fonlarının güvende olduğu bilgisi paylaşıldı. Söz konusu saldırının tamamen yerel token BUNNY fiyatını manipüle etmeye yönelik olduğunu belirten ekibin açıklamaları dikkat çekti.

  Saldırıdan Sonra BUNNY Fiyatı Çakıldı

  BSC ağında merkeziyetsiz kripto para borsası olarak hizmet veren PancakeBunny’e yapılan siber saldırıda yatırımcılar büyük panik yaşadı. Bu siber saldırının ardından BUNNY fiyatı dibi gördü. PancakeBuny saldırganının öncelikli hedefi BNB/USDT fiyatını manipüle etmek için PancakeSwap üzerinden yüklü miktarda BNB kredisi almak olduğu açıklandı.

  Kripto para yatırımcılarında paniğe yol açan siber saldırgan, BUNNY/BNB paritesini de manipüle etmek için bu saldırıyı gerçekleştirdi. İlk etapta paritelerdeki fiyatı yükselten ve daha sonra elindeki bütün BUNNY tokenları satarak bu sayede fiyatı düşüren saldırgan yatırımcıları da endişelendirdi. 

  Flash Loan Kredileri Zarar Gördü 

  Saldırganın bu hamlesinin devamında BNB kredisi ödediği ve bu sayede BUNNY için zararın çok daha büyümesine yol açtığı öğrenildi. Kripto para sektöründe Flash Loan adı verilen bu krediler, son dönemde pek çok siber saldırgan tarafından kullanılıyor. 

  BUNNY fiyatı bu siber saldırının ardından yaşanan panik ortamı ile birlikte adeta dibi gördü. Esasında platformu hacklemek yerine planlı bir manipülasyon olarak tercih edilen bu saldırı BUNNY fiyatının yüzde 95 oranında düşüş yaşamasına yol açtı. Fiyatın yavaş yavaş toparlanma aşamasına girdiği görülse de bu tür saldırıların DeFi projelerine olan güveni azalttığı belirtiliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle