Bitcoin yerine nakit kullanmak çılgınca

  Brigdewater Associates’in kurucusu Ray Dalio verdiği bir röportajda Bitcoin hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin’in kendisini kanıtlamış bir varlık olduğuna dikkat çeken Dalio, hükümetlerin kripto paraları yasaklayacağı konusunda ise ihtimalin daha da güçlendiğini belirtti.

  Ünlü yatırımcı Ray Dalio son dönemlerde birçok milyarder gibi kripto para piyasası ile yakından ilgileniyor. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin hakkında sık sık yorumlarını dile getiren Dalio, Yahoo ile yaptığı röportaj sırasında yeniden yorumlarını paylaştı. Hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayacağı konusunda daha önce de dile getirdiği fikirlerinin yineleyen ünlü isim, Bitcoin’in kaydettiği gelişmeye yönelik de açıklamalarda bulundu.

  Ray Dalio açıklamalarında son dönemde yaşanan ekonomik sarsıntıların da etkisi ile nakit ve tahvillerin ne kadar çok değer kaybettiğine değindi. Böyle bir durumda Bitcoin yerine nakit tutmanın tercih edilmesini çılgınca bulduğunu iddia eden ünlü isim, Bitcoin’in eşi benzeri görülmemiş bir varlık olduğunu açıkladı.

  Hükümetlerin kripto paraları yasaklama eğilimi arttı

  Ray Dalio açıklamalarında her zaman olduğu gibi kripto para piyasası ile hükümetlerin çatışmasına da değindi. Hükümetlerin başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları yasaklama ihtimalinin yüksek olduğunu her zaman dile getiren Dalio, bu eğilimin son dönemlerde artmaya başladığını belirtti.

  Ünlü yatırımcı hükümetlerin para üzerindeki tekellerine değer verme eğilimi içinde olduklarını bu nedenle son zamanlarda yasaklamaların daha sık gündeme gelmeye başladığını belirtti. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan gelişmelerin, devletler için kontrolü daha zor hale getirdiğini belirten Dalio, bu nedenle Bitcoin’i yasaklamak için girişimde olan birçok hükümet olduğunu açıkladı. Dalio son dönemlerde Bitcoin yasakları ile sürekli gündemde yer alan Hindistan’ı da açıklamalarında örnek olarak gösterdi.

  Bitcoin 10 yıl içinde kendisini kanıtladı

  Deneyimli yatırımcı Bitcoin’in yasaklanma ihtimalinin yükselmesine dikkat çekmekle beraber lider kripto para biriminin kendisini kanıtladığını da söyledi. Bitcoin’in son 10 yıl içinde iyi bir alternatif haline geldiğini açıklayan Dalio, enflasyondan koruma özelliğinin de yükselişi desteklediğini belirtti. Ray Dalio Bitcoin’in eşi benzer görülmemiş bir varlık olduğunu düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle