Kripto Para

Oyun şirketi NFT ve Blockchain projelerine ağırlık verecek!

  Oyun dünyasının en büyük ve popüler geliştiricilerinden Ubisoft da gelecek planlarında NFT ve blockchain teknolojisini kullanacağının sinyallerini verdi. Dev oyun şirketi, gelecekteki oyun planlarında NFT projelerine yer verecek…

  Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft şirketinin gelecek planları ortaya çıktı. Şirketten yapılan açıklamada, blockchain teknolojisinin gelecekteki oyunlara entegre edileceği belirtildi. 2021 yılında büyük ilgi gören blockchain tabanlı oyunlar, oyun sektöründe de ezberleri bozmaya devam ediyor.

  NFT çılgınlığı ile birlikte oyunlarda blockchain teknolojisinin kullanılması, dev oyun şirketlerinin de gelecek planlarını değiştirmelerine yol açtı. Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, son açıklamasında NFT ve blockchain teknolojisine vurgu yaptı. 

  Oyun Sektöründe Blockchain Devrimi

  Oyun dünyasında pek çok popüler projeye imza atan Ubisoft, blockchain tabanlı projelere ağırlık verecek. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, yakın zamanda yaptığı açıklamasında blockchain teknolojisinin gelecekteki oyunlara entegre edileceğini söyledi: “Gördüğünüz gibi, bu endüstri birçok yeni devrimin gerçekleşmesiyle değişiyor. Blockchain teknolojisini bu devrimlerden biri olarak görüyoruz.”

  Oyuncuların oyun oynayarak içerik kazanmalarına olanak tanıyan oyna – kazan tekniklerine vurgu yapan Guillemot şunları söyledi: “Daha fazla oyuncunun içerik kazanmasını, kendi içeriğine sahip olmasını sağlamak, daha fazla kazan-kazan anlamına gelecek. Bunun sektörü oldukça büyüteceğini düşünüyoruz.”

  Blockchain Tabanlı Oyunlar

  2021 yılında büyük ilgi gören blockchain tabanlı oyunların popülerliği oyun sektöründe adeta bir devrim yarattı. Oyuncuların içerik üreterek para kazandıkları bir dünya haline gelen bu projeler büyük ilgi görüyor. Dev oyun şirketi Ubisoft yöneticisi de blockchain teknolojisini kullanan veya geliştiren şirketler ile birlikte çalıştıklarını söyledi:

  “Bu yüzden Blockchain teknolojisiyle ile uğraşan birçok küçük şirketle çalışıyoruz ve endüstriyi nasıl etkileyebileceğimiz konusunda bilgi birikimine sahip olmaya başlıyoruz. Bu sektördeki önemli oyunculardan biri olmak istiyoruz.” Ubisoft tarafından piyasaya sürülmesi beklenen oyunlarda blockchain teknolojisinin kullanılması ve NFT projelerine daha fazla yer verilmesi bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle