2018’de dipten BTC alan analist yeni hedefini açıkladı

  Kripto para topluluğunda Smartconracter, ismiyle bilinen anonim analist, Bitcoin (BTC) grafiğini yorumladı. 2018 yılındaki dip seviyesini doğru tahmin eden deneyimli analist, güncel fiyata göre alım yapacağı seviyeyi açıkladı…

  Kripto para piyasasında FUD fırtınasının hız kesmeden devam ettiği bu dönemde analistlerin fiyat tahminleri ve görüşleri büyük ilgi görüyor. Geride kalan haftada Bitcoin (BTC) fiyatı kötü haber akışından olumsuz etkilendi ve 16 bin dolar seviyesinin altına kadar sarktı. En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki bu değişimler kripto yatırımcısını endişelendirmeye devam ediyor. 

  Kripto paralarda ayı piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken ani gelişen olaylarla sert düşüşler yaşandı. Acemi yatırımcıların perişan olduğu bu dönemde pek çok yatırımcı uzun vadeli yatırım stratejisine sadık kalıyor. Bitcoin’in geleceğine inananların takip ettiği usta analistlerden Smartconracter, sosyal medya hesabından güncel grafiği yorumladı. Anonim kripto para analisti BTC’de ikili dip formasyonunun çalışmasını bekliyor. 

  BTC’de İkili Dip Formasyonu 

  En büyük kripto para birimi Bitcoin için ikili dip formasyonu gündeme geldi. Usta analist ve bazı yatırımcılar, basına yansıyacak güzel haberler ile birlikte Bitcoin için bu formasyonun çalışabileceğini bekliyor. Bu süreçte pek çok yatırımcı ise Bitcoin’in 12 bin 500 dolarlı seviyelere düşüşle bir dip seviyesi daha oluşturabileceği ihtimali üzerinde duruyor. 

  Bu Seviyeden Bitcoin Alımı Yapacak 

  Ayı piyasası döngüsünün ne kadar süreceği merak edilirken ünlü kripto para analisti Smartconracter, hedef seviyeyi verdi. Bitcoin’in dip seviyelere oldukça yakın olduğunu dile getiren uzman, son bir düşüş hareketi daha bekliyor. Smartconracter’e göre Bitcoin önce bir 17 bin 500 dolara doğru yükseliş hareketi yapıp daha sonra 12 bin 500 dolara kadar geri çekilme yaşayabilir. 

  Eliot dalga prensibi üzerinden Bitcoin grafiğini yorumlayan Smartconracter, 2018 yılında da benzer bir şekilde Bitcoin’in dip seviyesini söylemişti. Usta analist Bitcoin’de alım yapacağı yeni seviyeyi 14 bin dolar olarak açıkladı. Eliot bitiş dalgasının dönüşünde BTC portföyüne ekleme yapacağını belirten analist şunları söyledi: “Eğer bir kaç yıl içerisinde Bitcoin’in 100 bin dolara gideceğini düşünüyorsanız 16k, 15k ve ya 14k’dan satın almanız çok da önemli olmayacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle