Kripto Para

FTX’in NFT platformu piyasaya hızlı girdi!

  Kripto türev borsası FTX’in ABD kolu olan FTX.US’in genç CEO’su Sam Bankman-Fried, 6 Eylül tarihinde FTX.US’in bir NFT (non fungible token) platformu kurduğunu açıklamıştı. Ünlü CEO’nun daha sonrasında deneme amaçlı yaptığı, sadece “test” yazan bir NFT 270 bin dolara alıcı buldu.

  Büyüyen NFT (non fungible token) sektörü, 2021 yılında geniş sınırlara ulaştığını Mart ayından itibaren net şekilde göstermeye başlamıştı. Ancak Ağustos ayında artan NFT ilgisi beklenmedik boyutlara ulaşınca, Ağustos ayında NFT satışlarında rekor kırıldı. Bu süreçte 900 milyon dolarlık NFT harcaması yapılırken, 6 Eylül tarihinde kripto türev borsası FTX’in ABD kolu olan FTX.US’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Twitter üzerinden bir duyuru yaptı. Fried, borsanın bir NFT platformu kurduğunu açıkladı.

  CEO’nun Deneme NFT’si 270 Bin Dolara Satıldı

  Genç CEO’nun açıklamalarından kısa bir süre sonra FTX borsasının token’ı olan FTX Token (FTT) fiyatında kısa sürede %21’den fazla değer artışı görüldü. FTX.US’un kurduğu NFT platformu, böylece OpenSea gibi diğer rakip NFT platformlarına da güçlü bir mesaj vermiş oldu. FTX.US CEO’su Sam Bankman-Fried’ın bu duyurusundan 1 gün sonra, kendisinin deneme amaçlı yaptığı ve sadece “test” yazan NFT ürünü 270 bin dolara satıldı. FTX borsasının Twitter hesabından konuya ilişkin yapılan açıklamada “Tarih yazılıyor” ifadelerine yer verildi.

  FTX, Haberi “Tarih Yazılıyor” Sözleriyle Duyurdu

  NFT sektöründe birçok sıra dışı konsepti olan NFT ürününün beklenmedik fiyatlara alıcı bulduğu daha önce görülmüştü. Ancak bu kez gerçekleştirilen NFT satışının daha önce bir örneği görülmemişti. FTX.US CEO’su Fried, NFT platformunun işlevselliğini göstermek için kendi hesabından “test” yazılı bir NFT paylaştı. FTX.US’in NFT platformunda deneme amaçlı hazırlanan bu NFT ürün, ilk anda 1.100 dolara satıldı. Ancak TSİ 7 Eylül sabahında aynı ürün 270 bin dolara alıcı buldu. FTX borsası, Twitter üzerinden bu satışı şu ifadelerle duyurdu:

  Tarih yazılıyor. Sam Bankman-Fried’ın sadece 1 tane olan test NFT’si 270 bin dolara satıldı. Şimdi, fazladan nadir oldu gibi görünüyor…

  Ürünün önce kim tarafından 1.100 dolara alındığı ve daha sonra kim tarafından 270 bin dolara alındığı ise açıklanmadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle