Dev şirketin yöneticisinden Bitcoin’e büyük destek

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında dalgalı seyir devam ediyor. BlackRock Financial Management CIO'su Rick Rieder, Bitcoin’e destek çıkarak onun ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini vurguladı…

  Tesla CEO'su Elon Musk'ın Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeme kararı, kripto para topluluğunda ve sektörde yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Uzun bir süredir Bitcoin destekçisi olarak bilinen Elon Musk’ın elektrik maliyetlerini ve enerji tüketim seviyesine dikkat çekerek BTC’yi eleştirmesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Tesla CEO'su Elon Musk'ın BTC hakkındaki ödemeleri kabul etmeme kararı, kripto para sektöründe büyük tepki topladı. BlackRock Financial Management CIO'su Rick Rieder da ünlü milyardere bu konuda tepki gösteren isimlerden biri oldu. Kripto para dünyasından da takip edilen dev şirketin yöneticisi Bitcoin’e destek çıkan açıklamalarıyla gündeme geldi.

  “Bitcoin Stabil Bir Varlık Değil”

  CNBC kanalında yayınlanan programa konuk olan Rieder, Bitcoin’in henüz tamamen olgunlaşmadığını bu yüzden de enerji tüketimi konusunda dalgalanmalar olabileceğini aktardı. Ayrıca Bitcoin’in fiyat volatilitesi konusunda insanların algısı gibi aşması gereken engelleri bulunduğunu söyledi. 

  BlackRock Financial Management CIO'su Rick Rieder, konuşmasının devamında Elon Musk’ı da eleştirerek Bitcoin’in stabil bir varlık olmadığına dikkat çekti: “Bitcoin'in kalıcı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda yatırım alanının bir parçası olmaya devam edecek, fakat yasal dinamikler ve kriptoyla ilişkili itibari para endişeleri, aşması gereken gerçek sorunlar. Zaman içinde bu sorunları da aşacak.”

  “Yatırımcıların İlk Tercihi Olabilir”

  Kripto para piyasasının ve topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimlerden biri olan Rick Rieder, daha önceki açıklamalarında da BTC’yi desteklemişti. Yatırımcıların gelecekte itibari paralar yerine dijital varlıkları tercih edebileceğini söyleyen ünlü yönetici, dev şirketin de bu yönde adım atmaya başladığını ifade etti.

  BlackRock'ın da kripto paraları incelemeye başladığını duyuran Rick Rieder, Bitcoin konusundaki desteğini sürdürmeye devam ediyor. Elon Musk’ın BTC konusundaki sert eleştirilerinden sonra lider kripto para biriminin fiyatında ciddi bir düşüş gerçekleşmişti. Kripto para piyasasında bu düşüşün yaraları sarılmaya devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle