Kripto Para

Binance borsasına bir uyarı da Hong Kong’tan

  Kripto para dünyasında işlem hacmine göre en büyük borsa olan Binance, son dönemde regülasyonlar konusunda bazı problemler yaşıyor. Binance borsasına bir uyarı da Hong Kong regülatöründen geldi…

  Binance borsasında sunulan hisse tokenı dev borsanın başına dert açıyor. En büyük kripto para borsası Binance, Hong Kong regülatöründen de uyarı aldı. Hong Kong Menkul Kıymet ve Vadeli İşlemler Komisyonu SFC, Binance borsası hakkında yeni bir uyarı yaptı. 

  Borsanın Hong Kong sınırları içinde resmi bir faaliyet izninin bulunmadığı açıklanınca kripto para basınında geniş yankı buldu. SFC, piyasada hisse tokeni olarak bilinen dijital varlıkların menkul kıymet kapsamına girebileceği için borsanın bu hizmetine şüpheli yaklaştı. Kripto para dünyasının işlem hacmine göre en büyük borsası konumunda olan Binance ise bu açıklamaya yanıt vermekte gecikmedi. 

  Binance Borsasına Regülasyon Şoku

  Binance borsasından yapılan açıklamada hisse tokeni işlemlerinin tamamen durdurmuş olacağını söylemesi dikkatlerden kaçmadı. Dev borsanın Hong Kong’ta yasal olarak regüle edilmediğinin altını çizen SFC, popüler borsaya bir darbe daha indirdi. Yatırımcıları bu tür borsalardan hisse tokeni ile işlem yaparken aşırı derecede dikkatli olmaya çağıran yetkililer, Binance borsasının itibarını sarsan açıklamalar yaptı. 

  Hong Kong’da resmi regülatör konumunda olan SFC’nin icra direktörü Thomas Atkinson, konu hakkında açıklamalar yaparak dikkatleri üzerine çekti: “Komisyon menkul kıymet yasalarının ihlal edilmesine tolere etmeyecek, gerekli görülmesi halinde lisansı olmayan platform operatörlerine karşı yaptırım uygulayacaktır.”

  Hisse Tokenleri Başına Dert Açıyor

  Kripto para piyasasında işlem hacmine göre sektörün en popüler ve büyük borsası konumunda olan Binance, son dönemde bazı regülasyon problemleri yaşıyor. Bu yüzden hizmet verdiği hisse tokenlerini borsadan çıkarma kararı alan dev borsa, bunları ilk listelediği zaman da regülatörlerin radarına girmişti. Almanya’nın yasal regülatörü Bafin ile Birleşik Krallık resmi regülatörü FCA, Binance borsasına hisse tokenleri konusunda bazı uyarılar yapmıştı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle