Kripto Para

3 Uzmandan Olympus (OHM) Token Geleceği, 3 Uzman Tahmini

  Efsanevi Yunan tanrıları ile kullanıcılarını eşitlemeyi vaat eden Olympus projesi Türk yatırımcılarının da takip listelerinde yerini alıyor.

  Proje ile birlikte yerel belirteç OHM’nin geleceğini merak eden okurlarımız için hazırlanan rehber içeriğimizde, uzmanların ve analistlerin Olympus projesi için paylaştıkları düşünceleri derledik.

  Olympus (OHM) Token Geleceği

  Farklı bir misyonla yola çıkan ve bu yönü ile mem paraları ile özdeşleştiren OHM, bir algoritmik stabil coin olarak sınıflandırırken rezerv anlamındaki farklılığı ile yatırımcılarda soru işaretlerini artırmaktadır. Bir sınıflandırma zorluğu yaşanması uzmanların da dikkatini çekerken, projeye yönelik olumsuz değerlendirmeler uzmanlar arasında dikkat çekmektedir. Neden OHM için olumsuz görüş beyan ettikleri uzmanlara sorulduğunda, yanıt olarak sıralanan önemli detaylar aşağıda paylaşılmaktadır:

  • OHM belirteci fiyat istikrarı vaat ederken, yüksek maksimum token arzı benimseyerek bir tezatlık oluşturmaktadır.
  • OHM sınıflandırılmasında yaşanan zorluk, projenin güvenilirliğine de önemli bir darbe vurmaktadır.
  • Sınırlı borsa listelenmesi, aradan geçen yaklaşık 2 yıllık işlem hayatı nedeniyle önemli bir sorun teşkil etmektedir.
  • OHM, merkezsiz finans (DeFi) alanında güvenilir ve güçlü projeler ile rakiptir ve bu rekabet, OHM fiyatını baskılayabilir.
  • OHM tarafından vaat edilen yenilikler yetersiz bulunmaktadır.

  OHM Token Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  OHM Token trendi uzun bir süredir durağan görülmekte ve azalan işlem hacimleri anonim teknik analistlerin de dikkatini çekmektedir. OHM, anonim analistlere göre güçlü bir destek seviyesinin hemen üzerinde fiyatlanır ve olası geri çekilmeler için $0,00000020 seviyesi halen gücünü korumaya devam etmektedir.

  Olası yükseliş senaryosunda $0,00000030 seviyesi direnç olarak önemini korur. Anonim teknik analistler de bu seviye üzerinde kripto analistlerinin belirledikleri hedeflerin konuşulabileceğini söylerler. Bu hedefler için token’e hacim gerektiği söylenirken, mevcut görünümde OHM için anonim teknik analistlerinin görüşü olumsuzdur.

  Olympus (OHM) Token Nedir, Nasıl Çalışır?

  Olympus, Bogged şirketinin kurucusu Jonathan Bog tarafından geliştirilen ve kullanıcılarına efsanevi Yunan tanrılarının ayrıcalıklarına ulaştırmayı vaat eden DeFi odaklı bir blok zinciri projesidir. OHM Token, Olympus projesinin yerel belirtecidir. OHM, 1 Temmuz 2021 tarihinde adil bir beyaz liste ön satışı ile piyasaya sürülen bir ERC-20 belirtecidir.

  Efsanelerden doğan bir proje olan Olympus, kullanıcılarına Yunan tanrılarının yer aldığı zirveye taşımayı vaat ediyor. Kendisini geleneksel varlıklar ile dijital ürünler arasında konumlandıran proje, değişken piyasa odaklı bir fiyat yaratma yöntemi ile fiyat istikrarını korumayı hedefliyor. OHM belirteci algoritmik bir stabil coin olarak geliştirilse de değer yönetimi için DAI gibi rezerv varlıklar kullanarak bir kripto para biriminden ziyade bir merkez bankası gibi çalışır.

  Olympus geliştiricileri, küresel bir ödeme aracı olarak kullanılabilecek merkeziyetsiz bir kripto para birimi hayal ettiler. Bu hayali Yunan mitolojisi ile harmanlayarak OHM Token’i piyasaya sürdüler. Olympus platformunun aynı zamanda yönetişim token’i görevini üstlenen OHM, topluluk tarafından projenin yönetilmesi için kullanıcısına oy hakkı kazandırmaktadır. Farklı bir fiyat istikrar programı uygulayan ve yüksek maksimum token arzı ile mem coin’ler ile ortak bir nokta yakalayan OHM belirteci hakkında detaylı bilgi almak için Olympus (OHM) Token nedir isimli rehber içeriğimize başvurabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  OHM Token kullanım senaryosu şu şekildedir:

  • OHM kullanıcıları, kitle fonlaması ve ICO kampanyaları başlatabilirler.
  • Pasif gelir elde etmek adına OHM belirteci stake edilebilir.
  • Bir değer temsil eden tutarda OHM ile sınır ötesi para transfer işlemleri gerçekleştirilebilir.
  • Olympus yönetişimi katılım hakkı elde edilmesi için OHM belirtecine sahip olmak gereklidir.
  • OHM belirteci listeleme yapan iki kripto para borsası ile birlikte OHM Bonding aracılığı ile alım, satım ve takas işlemleri yapılabilir.

  Olympus Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Olympus projesine yönelik kripto sektörünün önemli isimlerince yapılan değerlendirmelerin özeti şu şekildedir:

  • Uzmanlar, Olympus geleceği hakkında olumsuz değerlendirmede bulunmaktadırlar.
  • Anonim teknik analistlerin OHM değerlendirmesi olumsuzdur.
  • Kripto analistleri, 1 yıllık periyotta belirledikleri OHM fiyat hedeflerinde yükselişe işaret ederler.

  Olympus Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  OHM, ERC-20 standartlarında geliştirildi. DAO tarafından yönetilen ağda Ethereum ile birlikte kullanıcılar tarafından güvenlik sağlanır. Ağda süreli olarak yeni iyileştirme önerileri (Olympus İyileştirme Önerileri – OIP) önerilmekte ve oylanmaktadır.

  OHM, sınırlı sayıda borsada listelenmesi ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ta listelenmemesi nedeniyle güvenilirlik anlamında tam olarak arzu edilen özelliklere sahip değildir. Bununla birlikte alım ve satım kararları için okurlarımız, teknik analiz becerilerine başvurmalıdırlar. Aksi şekilde verilen OHM belirtecine yönelik verilecek yatırım kararlarının yüksek risk içereceği açıktır.

  OHM Token’i Benzersiz Yapan Nedir?

  OHM belirteci, geliştiricilerinin küresel bir ödeme aracı geliştirme hedefleri ile piyasaya kazandırıldı ve gücünü Yunan efsanelerinden alarak benzersiz bir öykü kazandı. Bunun yanında algoritmik stabil coin şeklinde sınıflandırılsa da fiyat istikrarı politikasına getirdiği farklı bakış açısı ile öne çıkan Olympus ve OHM ile ilgili sıralanabilecek benzersiz özelliklere şunlardır:

  • OHM belirtecinin değer yönetimi DAI gibi rezerv varlıklar kullanılarak yapılır ve bu yaklaşım, algoritmik sabit para sınıflandırılmasında bulunan OHM belirtecini merkez bankası mantığına yaklaştırır.
  • OHM Bonding adı verilen bir işlev ile kripto para borsaları yerine Ethereum (ETH) gibi varlıklar kullanılarak Olympus’tan indirimli OHM belirteci satın alınabilmektedir.
  • Stake mekanizmasında kullanıcıların 8 saatte bir ödül kazandıkları benzersiz bir model tercih edilmiştir.
  • Olympus bir DAO tarafından yönetilir ve DAO katılımcıları, OHM belirteci sahiplerinden oluşmaktadır.

  OHM Token’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Bir DeFi projesinin vaat ettikleri yanında fiyat istikrarı gibi özel yönler ile dikkat çeken OHM jetonunun avantajları ve dezavantajları hakkında şunlar söylenebilir:

  Avantajları

  • Merkezinde OHM belirtecinin yer aldığı bir DAO tarafından yönetilir.
  • OHM ile yapılan para transferleri hızlı ve düşük maliyetlidir.
  • OHM belirteci ölçeklenebilirdir.
  • OHM Bonding aracılığı ile arbitraj fırsatları oluşabilir.
  • Fiyat istikrarı yolu ile belirteç sahiplerinin satın alma güçleri korunur.
  • Pasif gelir elde edilebilir.

  Dezavantajları

  • Maksimum OHM arzı yüksektir.
  • OHM belirtecinin son dönemdeki işlem hacimleri düşük olup bu durum, projeye olan ilgilinin azaldığının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.
  • OHM belirtecinin OHM Bonding üzerinden indirimli satın alınması, serbest piyasadaki işlemleri olumsuz etkileyebilir.
  • DeFi alanındaki güçlü projeler ile doğrudan rekabet içindedir.
  • Binance, Coinbase, vb. büyük borsalarda listelenmez.

  OHM Token Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  OHM Token güncel olarak iki kripto borsasında listeleniyor. Okurlarımız OHM belirtecine yapmak istediklerinde Gate.io veya PancakeSwap (V2) borsalarında hesap açarak işlem yapabilirler.

  OHM Token Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  OHM Token için kripto analistlerinin belirledikleri fiyat hedefleri şu şekildedir:

  • Tech News Leader, OHM Token’in 1 yıl sonra $0,00000059 fiyata ulaşabileceğini belirtti.
  • Price Prediction, OHM Token için 2023 yılsonu fiyat hedefini $0,00000058 olarak belirledi.
  • ICOCREED tahmin sistemi, OHM Token’in yıl sonunda $0,00000030 fiyattan işlem görebileceğini hesapladı.

  Sonuç

  Olympus (OHM) Token, ERC-20 standartlarında geliştirilmiş bir algoritmik sabit para birimidir. OHM, fiyat istikrar politikası ve rezerv mantığı ile pek çok projeden ayrışmaktadır. Sınırlı sayıda borsada listelenen OHM belirtecinin maksimum arzı yüksektir. Uzmanlar OHM belirtecini olumsuz değerlendirirken, analistler kısa ve orta vade için umut verici fiyat tahminleri paylaşmaktadırlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle