Kripto Para

Kurumların radarında hangi kriptolar var?

  Kripto para odaklı fon yönetim şirketi Coinshares, kripto para piyasalarına girişlerin geri dönmeye başladığını bildirdi. Şirket girişlerle birlikte yatırımcı duygularında da değişikliklerin başladığını ifade etti. Coinshares öte yandan “büyük eller” tarafından satın alınan altcoin projelerini de açıkladı.

  Kripto para piyasalarında karışık sinyaller görülmeye devam ediyor. Birçok etkenin bir araya gelerek yönünü tayin ettiği piyasalarda, Mayıs ayından bu yana düşüş eğiliminin görüldüğü zaten biliniyordu. Birçok farklı gelişmeye bağlı olarak devam eden düşüş ve yatay eğiliminin ne zaman kırılacağına ya da kırılıp kırılmayacağına ilişkin tartışmalar gündeme gelmeye devam ederken, Coinshares piyasaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kripto para odaklı fon yönetim şirketi Coinshares, piyasaya girişlerin geri dönmeye başladığını açıkladı.

  Coinshares’in Açıklamaları

  Coinshares, piyasaya girişlerin geri başlaması ile birlikte boy gösteren gelişmeleri de aktardı. Şirketin açıklamalarına göre bu girişler ile birlikte yatırımcı duyguları da değişmeye başladı. Ayrıca şirket, “büyük eller” şeklinde de tabir edilen balinaların satın almaya başladığı altcoin projelerini de açıkladı. Coinhsares, 2 aydan uzun süredir ilk kez kurumların tüm kripto varlıklara on milyonlarca dolar değerinde sermaye akıttığını vurguladı. Coinshares tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

  “5 hafta içinde ilk kez dijital varlık ürünleri geçen hafta 63 milyon dolarlık giriş gördü ve 9 hafta içinde ilk kez yatırımcılar arasında duyarlılıkta bir geri dönüş anlamına gelen tüm bireysel dijital varlıklarda girişler görüldü.”

  Kurumlar Hangi Kripto Varlıklarla İlgileniyor?

  Coinshares’in açıklamalarına göre büyük eller ilk olarak Bitcoin (BTC) ile ilgileniyor. Bitcoin’i bu konuda şirket açıklamalarına göre Ethereum (ETH) takip ediyor. Coinshares söz konusu girişleri ve miktarları açıkladı. Coinshares raporlarına göre kurumların ilgilendiği kripto paralar ve bu projelere aktarılan sermayeler şöyle:

  1. Bitcoin – 38,9 milyon dolar
  2. Ethereum – 17,7 milyon dolar
  3. Polkadot (DOT) – 2,1 milyon dolar
  4. Ripple (XRP) – 1,2 milyon dolar
  5. Cardano (ADA) – 0,7 milyon dolar
  6. Bitcoin Cash (BCH) – 0,4 milyon dolar
  7. Diğer – 0,4 milyon dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle