Coinbase custody haber 3 altcoin fiyatını uçurmaya yetti

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Coinbase’in yan kuruluşu olan Coinbase Custody, sosyal medya üzerinden peş peşe listeleme duyuruları yayınladı. Kripto para dünyasında adından söz ettiren altcoinleri bünyesinde toplamaya devam eden borsa da 3 yeni coin listelendi. Bunlar; NKN (NKN), Fantom (FTM) ve Elrond (EGLD) şeklinde duyuruldu.

  Bu haberin ardından Coinbase Custody kripto para borsası kullanıcıları NKN, FTM ve EGLD yatırma ve çekme işlemlerini platform dahilinde yürütebilecekler. Coinbase Custody’nin bu haberi kullanıcılarının çoğu kurumsal veya yüksek değere sahip yatırımcılardan oluştuğu için önem teşkil etti.

  Altcoinlerin Fiyatları %20 Arttı 

  Coinbase duyurusu ile yükselişe geçen altcoinler 1 gün içinde neredeyse %20 artış yaşadı. Bu üç kripto para birini arasında son 24 saat içinde en fazla değer kazanan altcoin %20’nin hemen üzerindeki artış oranıyla NKN oldu. Ölçeklenebilirlik problemine bir çözüm olarak sunulmuş DAG tabanlı bir platform olan Fantom fiyatı da hızla yükseldi. 

  Fantom fiyatı son 1 gün içinde %17’nin üzerinde değer kazandı ve 0.086 dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Fantom altcoini bu artış ivmesiyle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla dikkat çekti. 

  Listeleme Duyurusu Etkili Oldu

  Kripto para dünyasında çok sayıda yatırımcının kullanıcısı olduğu Coinbase Custody borsasının listeleme haberleri dikkatlerden kaçmadı. Bu kripto para birimleri hızlı yükselişleri ile yatırımcılarını sevindirirken diğer altcoin yatırımcılarının da radarına takıldı. Bunlar arasında yer alan NKN (New Kind of Network) açık kaynaklı eşler arası (P2P) bir ağ paylaşım protokolüdür. NKN fiyatı Coinbase duyurusunun ardından 0,34 dolara kadar yükseldi.

  Bunun yanı sıra Elrond da 1 günde %16 oranında değer kazanmasıyla dikkat çekti. Elrond parçalama (sharding) yöntemini kullanarak üstün işlem hızı vadeden bir blockchain protokol olarak biliniyor. EGLD fiyatı listeleme haberi ile dik bir çıkış yakalayarak 55 doların üzerine çıkarak rekor kırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle