BTC piyasasında büyük yükselişin ayak sesleri!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin piyasası, nisan ayının ortasından beri düşüş trendini sürdürdü. Fakat deneyimli kripto para analisti, son piyasa analizinde BTC’nin büyük bir sıçramaya hazırlanan piyasa hareketlerini gösterdiğini söyledi…

  Nisan ayından bu yana kripto para yatırımcılarının beklediği yükseliş hareketleri bir türlü gelmedi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı da nisan ayında ATH gördükten sonra düşüş trendine girmişti. Deneyimli kripto para analisti, aylardır düşen kripto para piyasasının büyük yükseliş öncesinde hazırlık yaptığını iddia etti. 

  Crypto Birb isimli anonim analist, Bitcoin trend ve momentum verilerinde tam bir sıfırlama olduğunu iddia etti. Ünlü analist, ağın bir bütün olarak şu anda kar veya zarar durumunda olup olmadığını görebilmek için bazı verilere bakılması gerektiğini söyledi. Ünlü analiste göre BTC’de net gerçekleşmiş kar / zarar (NUPL) verilerine göz atmak yeterli.

  BTC Fiyatında Büyük Sıçrama Hazırlığı 

  Anonim kripto para analisti, BTC fiyatında büyük sıçrama öncesi hazırlık sürecinin devam ettiğini belirtirken şu ifadeleri kullandı: “NUPL, Eylül 2019 veya Eylül 2020’de 6-9 bin USD’den işlem gördüğü zamanki kadar aşırı satıldı. 23-24 bin gibi bir fiyattan alırsak şanslıyız, ancak piyasa Kasım-Aralık aylarında büyük bir yükseliş ve son sıçramaya hazır.”

  Analistlerin sık sık göz attığı piyasa duyarlılığı için bir öncü olarak kullanılabilecek Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin hala korkulu bölgede yer alması dikkat çekti. Ünlü analiste göre BTC piyasasının temelleri hala oldukça sağlam görünüyor. Piyasa hareketi yapan Elon Musk, Tesla ve SpaceX isimli iki şirketinin de bilançosunda BTC tuttuğunu söylemesiyle piyasadaki olumlu havayı destekledi. 

  BTC Fiyatında Kritik Süreç

  Elon Musk açıklamalarının ardından tepki olarak FOMO güdümlü bir artış yaşandı. Bitcoin fiyatı, B-Word Konferansı’nın etkisiyle birlikte yüzde 10’dan fazla değer kazanmasıyla dikkat çekti.  Çin’deki baskıların artması sebebiyle ortaya çıkan düşüş, uzmanlar arasındaki genel fikir birliğinin olumlu olmasıyla etkisini kaybetmeye başladı. Deneyimli analistler, BTC fiyatının hangi yöne gideceğini belirlemek için önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelerin büyük önem taşıdığını söylüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle