Kripto Para

Dev yatırım fonu Bitcoin yatırımı yapmak için SEC’e başvurdu

  ABD merkezli dev yatırım fonlarından biri olan Hundredfold Select Alternative Fund, Bitcoin yatırımı yapmak için kolları sıvadı. SEC’e başvuruda bulunan fonun yüzde 15’e kadarını BTC yatırımı olarak değerlendirmesi bekleniyor…

  ABD merkezli yatırım fonları arasında öne çıkan Hundredfold Select Alternative Fund tarafından Bitcoin (BTC) yatırımı hazırlıklarına başlandı. Fonun sahip olduğu varlıkların yüzde 15’ine kadarını BTC yatırımı için kullanması bekleniyor. 2004 yılında kurulan fonun yüzde 25’inin emtia ve BTC için ayrılması kripto para basınında geniş yankı buldu.

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulunan dev fonun BTC yatırımı yapamaya onay alması durumunda pek çok kurumsal şirket de bundan yararlanabilecek. Fon sayesinde ABD merkezli çok sayıda kurumsal şirketin Bitcoin yatırımı yapabileceği konuşuluyor. Bitcoin destekçilerini heyecanlandıran bu başvuru ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. 

  Kurumsal Şirketlere BTC Yatırımı Fırsatı

  Hundredfold Select Alternative Fund, portföyünün toplamda yüzde 15’ini Bitcoin yatırımı için ayırabileceğini duyurdu ve SEC’e sunduğu raporda ayrıca belirtti. Şirketin SEC’den onay alması durumunda Grayscale Bitcoin Trust’ın yanında vadeli sözleşmelerle de işlem yapabilme imkanı bulunuyor

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale şirketinin Bitcoin fonundaki varlıkların toplam değeri her geçen gün artıyor. Hundredfold Select Alternative Fund, kurumsal müşterilerine stabil getiri hedefiyle yatırım hizmetleri sunmasıyla biliniyor. Dev yatırım şirketinin geçtiğimiz yıla göre çok daha iyi bir performans göstermesi de dikkatlerden kaçmadı. 

  Bitcoin’in Yüksek Volatilitesine Dikkat

  Hundredfold Select Alternative Fund, yönetimi altındaki varlıkların toplam değerinin arttırırken, portföye Bitcoin yatırımlarının eklenme ihtimali de heyecan yarattı. Bitcoin’in yüksek volatilitesine dikkat çeken fon yöneticileri, bu yüzden yüksek riskli bir fon olacağını açıkladı. 

  Kripto para piyasasındaki yüksek hareketliliklerin dışında ABD’deki kripto para regülasyonlarının henüz tamamlanmadığı bilgisi de paylaşıldı. Fona katılacak kurumsala yatırımcılar uyarılırken, federal, yerel veya yabancı bir hükümetin Bitcoin işlemlerine kısıtlama getirebileceği ihtimali öne çıkartıldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle