Ünlü analist ETH satıp ADA coin almaya başladı

  Kripto para piyasalarında Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar büyük bir krize neden oldu. Ancak piyasaların yavaş yavaş bu krizin etkilerinden çıkmaya başladığı görülüyor. Piyasada görülen bu toparlanma hareketlerine ise Cardano (ADA) ve Dogecoin’in (DOGE) öncülük ettiğini görmek mümkün. Ünlü analist, ADA kanadındaki gelişmeler ile birlikte çok önemli açıklamalarda bulundu.

  Kripto para piyasaları Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ile çalkalandı. Musk, Tesla’nın bir süreliğine BTC ödemelerini askıya aldığını duyurdu. Musk bunun sebebinin ise enerji verimliliği ve fosil yakıtların tüketimi olduğunu söyledi. Ardından Musk, DOGE ile ilgili olarak “geliştiriciler ile birlikte çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. Bu açıklama, hızla irtifa kaybeden piyasada DOGE’un yönünü yukarı çevirmesini sağladı. Ancak DOGE ile birlikte, toparlanmaya başlayan piyasada Cardano’nun (ADA) da yükselişlerle dikkat çektiği görülüyor.

  Piyasadaki Toparlanmalarda Gözler Ethereum’da

  Piyasada Musk’ın neden olduğu düşüşün rüzgarları dinmeye başlamışken, Cardano yükselişleri ile dikkat çekmeyi başardı. Son 24 saatlik sürede en büyük 10 kripto para birimi arasında DOGE ile birlikte en çok yükseliş elde eden ADA’nın bunu ağdaki gelişmeler sayesinde başardığı düşünülüyor. Cardano, söz konusu süreçte %10’dan fazla değer kazandı. ADA’nın yükselişe geçmesi ile gözler ADA’nın en büyük rakibi Ethereum’a (ETH) çevrildi. ETH da yaşadığı kayıpların ardından yeniden 4 bin dolar seviyesini test etmeye başladı.

  Capo Ethereum’larını Satmaya Başladığını Açıkladı

  Ünlü kripto para analisti Capo, piyasada yaşanan son gelişmeler ile birlikte yeni bir paylaşımda bulundu. Capo, elindeki Ethereum’ları satıp Cardano almaya başladığını açıkladı. Ünlü analist bu işlem için elindeki ETH’lerin %75’ini sattığını söyledi. Capo açıklamasında ayrıca ADA/ETH paritesinin hiç olmadığı kadar iyi göründüğünü dile getirdi. Capo’ya göre paritede 57 bin SATS seviyesinin kırılması demek ADA’nın uçuşa geçeceği anlamına geliyor.

  Analistin İşaret Ettiği Seviye 2018’den Bu Yana Görülmedi

  Capo, Ethereum’un yanı sıra elindeki Binance Coin’leri (BNB) de satmaya başladığını söyledi. Analiste göre ADA şimdilerde inanılmaz bir yükseliş potansiyeline sahip. ADA/ETH paritesinde kısa süre önce 51 bin SATS seviyesi görüldü ancak paritede hala 2018 rekoru kırılamadı. Analistin ADA/ETH paritesinde işaret ettiği direnç, ADA/USD paritesinde 2 dolar seviyesine denk geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle