Kripto Para

İnsanlık için küçük, BTC için büyük adım! BTC Aya çıkıyor!

  İlk kez ABD’li astronotlar Neil Armstron ve Buzz Aldrin tarafından 1969 yılında ayak basılan Ay’a bu kez Bitcoin ayak basmaya hazırlanıyor. Kripto para borsası BitMEX’in girişimleri ile yürütülen çalışmada Bitcoin cüzdanı taşıyan bir roket yardımı ile BTC dünya dışına taşınacak!

  Global kripto para borsası BitMEX, insanlık için küçük fakat kripto para birimleri için büyük bir adım atmak için geri sayıma başladı! İlk kez 1969 yılında insanlık tarafında keşfedilen Ay’ı bu kez Bitcoin (BTC) keşfetmeye hazırlanıyor! Önümüzdeki haftalarda fırlatılacak bir roket yardımı ile BTC aya iniş yapacak!

  İnsanlık Tarihinde Dönüm Noktası!

  İnsanlığın ilk dünya ötesi seyahatinin rotasında yer alan Ay, benzer bir misyonun yerine getirilmesi için yine merkezde! Önümüzdeki haftalarda Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılması planlanan bir roket ile Bitcoin’in Dünya gezegeni ötesindeki olanaklarının keşfedilmesi planlanıyor.

  Bu muazzam girişimin öncüsü BitMEX adına açıklamada bulunan CEO Vekili ve Grup CFO’su Stephan Lutz, “Kendi sektörümüzün öncülerinden biri olarak, Bitcoin’i teknolojinin kullanımıyla Dünya ve insan evreminin ötesinde yeni bölgelere götüren Bitcoin kullanıcıları olmaktan gurur duyuyoruz. Bu durum, sadece BitMEX’in bir başarısı değil, aynı zamanda uzaya gönderilen ilk finansal varlık olarak insanlık tarihinde bir dönüm noktası.” ifadelerini kullandı.

  Genesis Blok da Ay Yolcusu!

  Fiziksel BTC ile birlikte Ay yolcuları arasında tanıdık bir isim daha var! BTC ile birlikte Genesis Block da Satoshi’nin protokolüne saygı duruşu olarak Ay’da taşınacak. Bitcoin Magazine logosunun bir hologramı ile metal bir plaka üzerinde gösterilecek olan Genesis Block, şu ana kadar çıkartılan ilk BTC bloğunun onuruna Ay’da yer alacak.

  BTC Dünya Ötesinde Kullanılabilir Mi?

  BitMEX’in Bitcoin’i aya gönderme girişimi ile birlikte akıllara BTC’nin dünya ötesinde kullanım senaryoları geldi. İnsanlığın uzay merakı biliniyor ve yaşamın keşfedildiği bir öte gezegende koloni kurma isteği de malum! Ünlü milyarder Elon Musk’un Mars’ta kolonileşme planları mevcut ve insanlığın Mars veya başka bir gezegendeki yaşantısında finansal işlemleri için kripto para birimlerini kullanabileceği öngörülüyor. Kim bilir, belki uzaya giden ilk BTC bu anlamda rüştünü ispat ederek gerçekten insanlık geleceğinin parası olduğunu kanıtlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle