Kripto Para

Binance CEO’su varlıklarını açıkladı: Hiç satmadım!

  Kripto para piyasalarında görülmeye devam eden ayı sezonu etkileri hissedilirken, kripto zenginlerinin zararları da dikkat çekiyor. Söz konusu kriz dönemlerinde çok ciddi zararlar eden Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada hiç Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) satmadığını söyledi.

  Mayıs 2022 döneminde Terra blok zincirinde bulunan sabit coin UST, dolar karşısındaki sabitliğini kaybetmeye başladı. 9 Mayıs tarihinde başlayan bu sallantı ile birlikte Terra blok sistem gereğinde satılan her UST’ye karşılık bir LUNA üretildi. Bu durum, yaşanan kriz döneminde yatırımcıların hızla UST’lerini satmasına, satış baskısı arttıkça da UST’nin sıfır bölgesine yaklaşmasına neden oldu. Bu süreçte LUNA arzı da devasa miktarlarda arttı ve Mayıs ortasında hem LUNA hem de UST neredeyse tamamen sıfırlandı. Yaşanan bu büyük kriz, kripto para ekosistemindeki kripto zenginlerinin de çok ciddi zararlara uğramasına neden oldu.

  Terra Krizinden En Fazla Etkilenen İsim Olmuştu

  Terra krizinden dolayı en büyük yarayı alan Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaşanan kayıplarda en fazla zarar eden isim oldu. Kişisel servetinin neredeyse %80’ini kaybeden Zhao’nun bu negatif süreçte elindeki varlıklar ile ne yaptığı merak ediliyordu. Zhao, Twitter üzerinden kendisine gelen bir soruya verdiği yanıtta “Hala aynı miktarda BTC ve BNB’ye sahibim” yanıtını verdi. Zhao bu yanıtıyla birlikte hiç Bitcoin ve Binance Coin satmadığını açıklamış oldu.

  Zhao’dan Açık ve Net Yanıt: Hiç Satmadım

  Binance CEO’su CZ, Twitter üzerinden yaptığı bir dizi paylaşımda, Afrika gezisindeki finansal gözlemlerini paylaştı. Zhao, bölgede insanların yüzde 10 ile yüzde 20 kadarının banka hesabının bulunduğunu belirtti ve kalabalık grupların finansal sisteme dahil olması için Blockchain teknolojisinin önemine değindi. Bu konu hakkında konuşan Zhao’ya bir takipçisinden “Doğru söyle, geçen hafta ne kadar para kaybettin?” sorusu geldi. Zhao bu soruya “Aynı miktarda BTC ve BNB’ye sahibim” yanıtını verdi.

  “Madem Satmadın, Peki Neden Ucuza Almadın?”

  Zhao bu yanıtı verdikten sonra takipçisi bu kez de “Madem aynı miktarda, o halde neden daha ucuza daha fazla satın almıyorsun?” sorusunu sordu. Zhao bu soruya da çok kısa ve net bir yanıt vererek “Fiat param yok” yanıtını verdi. Bilindiği üzere ünlü CEO daha önceki birçok röportajında dolar ya da herhangi bir fiat para kullanmadığını, sadece günlük bazı temel ihtiyaçlar için zaman zaman az miktarlarda dolar kullanmak zorunda kaldığını açıklamıştı. Zhao, yatırımlarının %100’ünün kripto paralardan oluştuğunu da belirtmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle