Kripto Para

MicroStrategy oyuna geri döndü! Şirketten dev BTC yatırımı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 24 Ağustos tarihinde yayınlanan “Form 8-K” isimli rapora göre dev teknoloji şirketi MicroStrategy bir kez daha Bitcoin (BTC) satın aldı.

  ABD merkezli dev teknoloji şirketi MicroStrategy, kripto para piyasalarının en yakından takip ettiği kurumsal şirketler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Zira şirket, Ağustos 2020’de BTC yatırımı yaparak “ilk kez BTC yatırımı yapan kurumsal şirket” unvanının sahibi olmuştu. Şirketin bu yatırımı, kripto para piyasalarının da seyrini değiştirmişti. Şirketin BTC yatırımından sonra birçok başka kurumsal şirket ve bireysel yatırımcı da kripto para yatırımlarıyla piyasaya girmeye başlamıştı. Her dönem BTC almaya devam edeceklerini açıklayan MicroStrategy şirketi, bir kez daha BTC yatırımı yaptı.

  Şirketin BTC Yatırımı, SEC Raporuyla Ortaya Çıktı

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamasında şirketin, piyasadaki gelişmelerden ve BTC fiyatından bağımsız olarak sürekli BTC yatırımı yapmaya devam edeceğini dile getirmişti. Bu açıklama, şirketin BTC’yi nerede konumlandırdığını da gözler önüne sermişti. Öte yandan, yatırımlarıyla da BTC’ye olan güvenini defalarca gösteren dev şirketin bir kez daha BTC yatırımı yaptığı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporlarıyla ortaya çıktı.

  MicroStrategy Rezervlerine 3 Binden Fazla BTC Ekledi

  SEC tarafından 24 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanan “Form 8-K” isimli raporda, MicroStrategy şirketinin 1 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında rezervlerine 3 bin 907 adet daha BTC eklediği belirtildi. Rapora göre şirket, ortalama 45 bin 294 dolar seviyesinden Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Şirketin son BTC alımı ile birlikte rezervlerindeki BTC sayısı da 108 bin 992’ye ulaştı. MicroStrategy şirketi son satın alma işlemi haricinde bu varlıkları ortalama 26 bin 769 dolar birim fiyatıyla, 2,91 milyar dolara gerçekleştirmişti.

  MicroStrategy’nin BTC’lerinin Değeri 5,3 Milyar Doların Üzerinde

  Bitcoin’in son dönemlerdeki yükselişi, varlığın yeniden 49 bin dolar üzerine çıkmasını sağladı. Bu yükselişle birlikte MicroStrategy şirketinin BTC varlıklarının değeri de 5,3 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkmış oldu. Şirket, 2021 yılı ikinci çeyrek raporunda BTC’den dolayı 400 milyon dolarlık zarar bilançosu açıklamasına rağmen Bitcoin’den vazgeçmemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle