Kripto Para

Kripto kışı Latin Amerika’yı vurdu: İşten çıkarmalar artıyor!

  Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş kripto kışı olarak adlandırıldı ve dolaylı etkileri Latin Amerika’da kendisini gösterdi! Brezilyalı kripto para borsası 2TM tarafından “Kripto Kışı” olarak tanımlanan fiyat çöküşünün işten çıkarmalara varan sonucu gözler önüne serildi! 2TM’ye göre Brezilya’nın en büyük kripto para borası olan Mercado, çalışanlarının %12’sini işten çıkardı.

  Kripto fiyatlarında yaşanan gerileme Latin Amerika’da kış rüzgarları estiriyor! Brezilyalı 2TM tarafından “Kripto Kışı” olarak adlandırılan son çöküş, borsaları işten çalışan çıkarmaya zorluyor. 2TM tarafından dikkat çekilen detaya göre Mercado, toplam 92 çalışanını kripto kışı nedeniyle işten çıkardı!

  Kripto Çöküşü Bireysel Yatırımcılardan Fazlasını Etkiliyor!

  Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan çöküş bireysel yatırımcılara büyük zarar verdi. Kripto kışı olarak adlandırılan bu dönemin etkileri ise sanılanın aksine sadece bireysel yatırımcıları etkilemedi. 2TM tarafından paylaşılan veriler, etkilerin aynı zamanda kripto para borsası çalışanları olduğu gerçeğini de gözler önüne serdi!

  580’den fazla çalışana sahip olan Mercado Bitcoin Market, son çöküş kaynaklı olarak 92 çalışanı ile yollarını ayırdı. Zorunlu olarak tasarruf tedbirlerini artıran şirkette yaşananların ise farklı borsalarda da gerçekleşme ihtimali korkutuyor. Konu ile ilgili 2TM “Değişen küresel finansal manzara, artan faiz oranları ve enflasyon, teknoloji tabanlı şirketler üzerinde önemli bir etkiye sahip” diyerek işten çıkarmalara kendisinin de başvurabileceğinin sinyallerini verdi.

  Arjantin Borsaları Da Çalışanları İşten Çıkartıyor!

  Brezilya’nın en büyük kripto para borsasınca yapılan işten çıkarmalar, bir başka Latin Amerika ülkesi olan Arjantin’de de gerçekleşti. Arjantin’in en iyi kripto para yatırım platformları arasında yer alan Buenbit, “küresel bir yeniden yapılanma” yapma zorunluluğunu sebep göstererek personelinin yarısını işten çıkardı! 180 olan personel sayısını 100’e düşüren şirketle birlikte Coinbase işe alımı durdurdu ve Gemini de %10 küçülebileceği bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

  Tatsız Gelişmeler Artacak!

  Tüm dünyada artan enflasyon ve doğal sonucu olarak gerçekleşen likidite problemleri, kripto endüstrisini kötü etkiledi! Bitcoin fiyatı 30 bin doların altında takılı kalarak ATH seviyesinin oldukça gerisinden fiyatlanıyor. Borsalar ise gerek değişen ekonomik koşullar gerek azalan komisyon gelirleri nedeniyle çareyi küçülmeye gitmekte arıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle