Bireysel yatırımcı daha uyanamadı! BTC boğa piyasası analizi

  Geçtiğimiz hafta sert yükselen Bitcoin (BTC) ile ilgili ilginç veriler gündeme geliyor. Analistler, BTC yükselişinin kurumsal yatırımcılar kaynaklı olduğunu ve bireysel yatırımcıların henüz ralliye katılmadığını öne sürdü.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş finans dünyasında çok konuşulan konular arasına girdi. BTC’deki bu yükselişin ardında kurumsal yatırımcıların yer aldığı ortaya çıktı. Kripto para analiz şirketi CryptoQuant ekibinden DanBTC916, sosyal medyadaki paylaşımında bu konuya değindi.

  Ünlü analistin paylaşımında, BTC’de yaşanan rallinin kurumsal yatırımcılar sebebiyle gerçekleştiğini vurguladı. Analiste göre bireysel yatırımcılar henüz kripto para piyasasına tam anlamıyla giriş yapmadı. DanBTC916, 2021 ve önceki boğa piyasalarındaki verilere bakarak, bireysellerin ortalamanın altında kaldığını söyledi.

  2021’deki Bireysel Yatırımcı Desteği Henüz Oluşmadı

  Geçmiş yıllardaki boğa piyasalarında ortalama borsa girişlerine göre kıyaslama yapıldığında bireyseller henüz ortalamayı yakalamış değil. Popüler kripto para analisti DanBTC916, geçmiş dönemdeki boğa piyasalarında bireysel yatırımcıların fiyatını çok etkilediğini hatırlattı. Ancak mevcut bireysellerin etkisine bakıldığında aynı şeyden söz etmek mümkün olmuyor.

  Analiste göre borsa yatırma oranındaki istikrarlı düşüş, bireysel yatırımcıların henüz yeterince piyasaya girmediğine ve etki gösteremediklerine işaret ediyor. DanBTC916 ayrıca Google Trends arama verilerine de ayrı parantez açtı. 2021 yılında Google üzerinden yapılan Bitcoin aramaları rekor kırarken şu anda düşük seviyelerde kalması, analistin bu öngörüsünü destekler nitelikte.

  Kurumsal Yatırımcının İlgisi BTC’yi Rekora Götürüyor

  CryptoQuant analisti DanBTC916, ABD’de işlem gören spot BTC ETF’lerinin kurumsal yatırımcılara büyük kolaylık sağladığını vurguladı. Analiste göre bu ETF’ler sayesinde Bitcoin’e yönelik yatırımlar önümüzdeki dönemde giderek artacak. Bu kapsamda kripto para yatırımcılarının beklediği boğa rallisi, kurumsal yatırımcıların katkısıyla devam etmiş olacak.

  En büyük kripto para birimi BTC’de inişli çıkışlı fiyat hareketleri takip ediliyor. Son 1 haftada yüzde 20’den fazla değer kazanan BTC şu anda 62 bin dolar seviyesi üzerinde tutunmaya çalışıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle