Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Haziran 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yakından takip ediliyor. BTC ve popüler altcoin fiyatlarında yaşanan düzeltmeler yatırımcıları tedirgin ediyor.

  22 Haziran 2022 Çarşamba gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Küresel piyasalarda resesyon beklentileri piyasalardaki risk iştahını düşürmeye başladı. FED Başkanı Powell’ın açıklamaları öncesi BTC ve kripto paralarda satış yönlü hareketler takip edildi. Açıklama sonrası piyasadaki hareketlilik merak ediliyor.

  Absolute Strategy Research’ün kurucu ortağı Ian Harnett, kripto paraları yorumlarken “Bitcoin’in 69.000 dolarlık zirvesini dikkate aldığımızda bize göre temel destek seviyesi 13.000 dolar. Bitcoin likiditenin bol olduğu piyasalarda iyi performans gösteriyor. Ancak şimdi olduğu gibi likidite geri çekildiğinde aşırı baskı altında kalıyor.” ifadelerini kullandı. 

  Milyarder yatırımcı Dan Tapiero, Bitcoin’in sadece ABD’de değil bütün dünyada kullanıldığını hatırlatarak “Bitcoin asla ölmeyecek” dedi. Bu açıklamalar BTC topluluğundan büyük ilgi görürken piyasadaki satış baskısı devam etmesi dikkatlerden kaçmadı. 

  Piyasa değerine göre en büyük stablecoin USDT'nin şirketi Tether, yeni bir stablecoin piyasaya süreceğini açıkladı. Yeni stablecoin İngiliz sterlinine 1:1 oranında sabitlenmiş olacak ve GBPT adıyla Ethereum ağında çıkarılacak. 

  Dev kripto para borsası Binance'in Amerikan kolu Binance.US, finansman turunda 4.5 milyar dolar değerleme üzerinden 50 milyon dolara kadar ek fon sağlayacağını duyurdu. Kripto para sektöründeki düşüşe rağmen borsanın bu hamlesi piyasaya olan güveni tazeledi. 

  Altcoinlerde ise Ethereum (ETH) ağı odaklı ölçeklenebilirlik çözümü Polygon (MATIC), uzun vadeli hayalini gerçekleştirdi. Polygon şirketi, KlimaDAO isimli DAO ile ortaklaşa bir şekilde karbon-nötr ağ hedefine ulaştı. Bu gelişmenin ardından MATIC coin fiyatında olumlu hareketler görüldü.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 2.70 kayıpla 20.512 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ETH, ADA ve SOL coin fiyatlarında yüzde 5 civarında kayıp yaşanması yatırımcıları endişelendiriyor. Günün en az değer kaybeden altcoinleri arasında XRP ve BNB yer alıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle