Kripto Para

AVAX başkanı: Kripto şirketlerinin yüzde 80’i batacak 

  Avalanche (AVAX) altcoin projesinin arkasındaki şirket Ava Labs Başkanı John Wu, kripto para sektöründeki son gelişmeleri değerlendirdi. Wu, kripto şirketlerinde şu anda ciddi bir güven eksikliği yaşandığını vurguladı…

  Altcoin piyasasında adından sık sık söz ettiren projelerden Avalanche (AVAX) geliştirici ekibinden yeni açıklamalar geldi. AVAX alcoini arkasındaki şirket Ava Labs Başkanı John Wu, sektördeki son durumu değerlendirdi. Bloomberg’in sorularını yanıtlayan Wu, kriptoların geleceği hakkında çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.

  Şu anda yatırımcıların ve insanların kripto para piyasasına endişeyle baktığını doğrulayan Wu, sektörde güven eksikliği yaşandığını dile getirdi: “Bu sektöre başından beri güvenmeyen birçok kişi vardı. Son aylarda yaşananlar ile birlikte bu kişiler yaşananları tüm sektör ile bağdaştırmaya çalıştı. Ben işlerin merkezindeyim ve pek çok temsilci ile görüşüyorum. Bu kişilerin toplamın küçük bir kısmını temsil ettiğini söyleyebilirim. Ancak bu küçük bir kısmın kontrol gücü çok fazla çünkü merkezi kurumlardalar.”

  FTX Alacaklıları Neden Gizli Tutuluyor?

  Batık FTX borsasında parası kalan büyük kurumların ismi açıklanmadı. Bu konuya açıklık getiren AVAX başkanı, şeffaflık taraftarı olsa da bu hamlenin doğru olduğunu söyledi: “Normal şartlarda her zaman şeffaflık taraftarıyımdır ancak bu konuda ise isimlerin gizlenmesinin iyi olduğunu düşünüyorum çünkü açıklanması durumunda bu şirketlere bir ‘bank run’ yaşanabilir.” Sektörün ünlü isimlerinden Wu, Genesis’in likidite krizi yaşamasıyla birlikte iflas riskine değindi. Ünlü geliştiriciye göre Genesis’in iflası sektörü yıllarca geriye götürebilir. 

  “Kripto Şirketlerinin Yüzde 80’i Batacak”

  John Wu ayrıca kripto para piyasasında son dönemde eskisi kadar kaldıraçlı işlem yapılmamasını olumlu bulmadığını belirtti.  Bir miktar borç alıp vermenin piyasalarda faydalı olduğunu dile getiren Wu, borç olmadan büyüme olmayacağını belirtti. 

  AVAX başkanı John Wu, kripto şirketlerinin geleceği hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu: “Tüm bunlar bittiğinde kripto para piyasasındaki şirketlerin yüzde 80’i gitmiş olacak. Geri kalanlar sektörde bir lider rolü üstlenecek. Geriye kalanlar düzenleyiciler ile de iyi geçinmek zorunda kalacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle