BTC ETF onayı neden önemli? Uzmanlar açıkladı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) Başkanı Gary Gensler’in, Bitcoin ETF başvurularına onay verip vermeyeceği merak ediliyor. Bitcoin borsa yatırım fonlarının sektör açısından ne kadar önemli olduğu konusunda uzmanlar önemli açıklamalar yaptı…

  Kripto para sektörüne olumlu bir bakış açısı olan SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin borsasında işlem gören fon (ETF) konusunda sektörde heyecan yarattı. Şimdiye kadarki en güçlü desteği veren başkan, yine de kripto para topluluğu için tatmin edici bir açıklama yapmadı.

  ABD’de sayıları 15’e yakın şirket, Bitcoin ETF başlatabilmek için SEC’e başvurdu ve sırada beklemeye başladı. Buna rağmen ABD düzenleyici kurumu henüz herhangi bir BTC ETF’ine onay vermedi. Konuyla ilgili kripto para basınına konuşan analist Scott Melker önemli ifadeler kullandı.

  Bitcoin Borsa Yatırım Fonları Çok Önemli

  Bitcoin ETF konusunda SEC’in elini çabuk tutması gerektiğini söyleyen Scott Melker, kripto alanında kritik bir gelişme olarak gördüğü nu konuda şunları aktardı: “Kurumsal paranın önünü açın. Bu, bitcoin’in altı haneli bir varlık haline gelmesi için bir olasılık oluşturacak.”

  Deneyimli kripto para uzmanı, sözlerine devam ederken SEC’in bu başvuruları onaylaması halinde olacaklara değindi: “Bir ETF’nin onaylanması, bu büyük para duvarının – emeklilik fonları, bağışlar, devlet varlık fonları – piyasaya güveni artıracağından Bitcoin tarihindeki en büyük olay olacaktır. Bir ETF olduğunda gelecekler. Bu, Bitcoin’in gerçek kurumsal olarak benimsenmesi için katalizör olacaktır. Çünkü güvenebilecekleri varlık, risk yöneticileri ve SEC tarafından incelenen düzenlenmiş bir varlık olacak.”

  BTC ETF’leri Kurumsal Yatırımın Önünü Açacak

  SEC’in ABD’de bir Bitcoin borsa yatırım fonuna izin vermesi durumunda kurumsal yatırımcıların en büyük kriptoyu altına tercih edebileceği gündeme geldi. Bu tartışmalı konu dışında bir de altyapı yasasına değinen ünlü analist şunları söyledi:

  “Kripto paralarla kesinlikle hiçbir ilgisi olmayan bir altyapı tasarısını ödemek için bir trilyon doların üzerinde havadan basılacak paradan bahsediyoruz. Bir kripto para hükmü tasarıyı üç veya dört gün boyunca dondurdu. Ve böylece tüm dünyanın Bitcoin ve kripto endüstrisi hakkında konuşmasını sağladık.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle