Musk, Twitter CEO’sunun davetiyle BTC konferansına katılacak

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Mayıs ayında yaptığı Bitcoin (BTC) madenciliği açıklamaları ile piyasada aşağı yönlü bir hareketliliğe neden olmuştu. Twitter’da Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’e cevap veren Musk, Bitcoin Konferansı’na katılacağını duyurdu.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok sıra dışı hareketliliklere sahne oldu. Bu hareketliliklerde en önemli pay sahiplerinden biri de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk oldu. Musk’ın yatırımcılar arasında yakaladığı popülarite, onun kripto para piyasalarına doğrudan etki etmesinin önünü açtı. Daha önce Bitcoin’e (BTC) destek veren, ardından Dogecoin (DOGE) desteği ile daha çok şöhret salan Musk, Mayıs ayında BTC madenciliği ile ilgili olumsuz söylemlerinden sonra BTC için sevilmeyen kişi ilan edilmişti.

  Dorsey, Elon Musk’ı Konferansa Davet Etti

  Bitcoin ile ilgili daha az paylaşımda bulunmaya başlayan Elon Musk, Twitter üzerinden Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’e bir yanıt verdi. Dorsey, Musk’ın aksine BTC desteğini hala koruyor ve BTC’nin gelişmesi ve daha çok benimsenmesi için çaba gösteriyor. Bu alanda bir BTC etkinliği düzenleyeceğini duyuran Dorsey’in bu duyurusuna Elon Musk’tan yanıt geldi. Musk’ın “Bicurious?” yorumuna karşılık Dorsey, Musk’ı BTC hakkındaki tüm fikirlerini paylaşabileceği söz konusu etkinliğe davet etti.

  Jack Dorsey ve Bitcoin Desteği

  Elon Musk, Jack Dorsey’den gelen daveti kabul etti. Jack Dorsey, ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve Blockstream CEO’su Adam Back gibi isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı Bitcoin konferansının 21 Temmuz’da düzenlenmesi bekleniyor. Bu konferanstan önce, Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında Jack Dorsey Bitcoin için “Hayatımın en önemli işi” açıklamasında bulunmuştu. Ayrıca Dorsey’in Twitter’daki biyografi bölümünde “Bitcoin” yazıyor.

  Elon Musk Sahalara Geri Döndü

  Elon Musk bir süredir kripto paralara yönelik bir paylaşımda bulunmuyordu ve ilgisinin geri dönüp dönmeyeceği merak ediliyordu. Elon Musk, Twitter paylaşımları ile geri döndüğünü gösterdi. Kripto para piyasalarını manipüle ettiği iddiaları ile karşı karşıya kalan Musk’ın tek bir imalı paylaşımı bile kripto paralarda dalgalanmaların görülmesine neden olabiliyor. Musk’ın Bitcoin konferansındaki konuşmasından sonra piyasanın nasıl ilerleyeceği de merakla bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle