Kripto Para

Ethereum yüksek işlem ücretlerine karşı çözüm

  Son dönemde hızla popülerlik kazanan blok zinciri projelerinden Enjin (ENJ), yeni duyurusunda iki ölçeklendirme yeniliği getirdi. Enjin ekibi, Ethereum ağındaki yüksek işlem maliyetlerine çözüm arıyor…

  Kripto para dünyasının öne çıkmayı başaran blok zinciri projelerinden Enjin (ENJ) yeni duyurusu ile gündeme geldi. Enjin ekibi, gelecek ay piyasaya sürecekleri çözümler ile birlikte, özellikle son dönemde şikayetlerin ana kaynağı olan Ethereum işlem ücretlerini düşürecek

  Gelen güncel veri akışına göre 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Yapılan açıklamada, Ethereum’da büyük maliyetlere yol açması sebebi ile tartışılan ve gas fee olarak adlandırılan işlem ücretlerinin Enjin denkleminden çıkarılacağı öne sürüldü. Basın açıklamasında bulunan platform yetkilileri bu sayede eşsiz token (NFT) pazarını da yenilikçi hamleleri ile dönüştürecek

  Enjin Geliştiricilerinden Ölçeklendirme Çözümleri

  Açıklanan ölçeklendirme çözümleri, Jumpnet ve Efinity şeklinde adlandırılarak kripto para topluluğunun bilgisine sunuldu. Enjin’in teknoloji direktörü ve Ethereum’daki ERC-1155 token standardının yaratıcılarından olan Witek Radomski’nin bu konudaki açıklamaları büyük ilgi çekti. Jumpnet üzerinde Ethereum’a daima ücretsiz bir ölçeklendirme kazandırmak amacı ile Ethereum tabanlı özel blok zincirinde Proof of Authority (PoA) tekniği uygulanacak.

  Witek Radomski, JumpNet’i “NFT oluşturucularının binlerce NFT’yi ücretsiz olarak toplu bir şekilde dağıtmasına imkan veren sistemi yüksek hızlı köprü ağı şeklinde tanımladı. Radomski bu yeniliğin 6 Nisan tarihinde kripto para piyasasına sürüleceğini belirtti. Edinilen bilgilere göre her iki ölçeklendirme çözümü, Jumpnet ve Efinty birbirine bağlantılı olarak çalışacak.

  Ethereum İşlem Ücretlerine Etkili Çözüm

  Efinty çözümü ise JumpNet ağındaki tokenların Ethereum ağı veya Efinty arasında kullanılabildiği bir NFT geçici olarak işlem yapacak. Bir başka deyişle duyurulan Efinity Network, herhangi bir zincirdeki fungible ya da non fungible tokenları destekleyecek. Bu alanda özle bir blok zinciri ile çalışan sistem, çok zincirli merkezi olmayan bir geçit şeklinde işlevini yerine getirecek.

  Enjin’in teknoloji direktörü Witek Radomski, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında olacak. Efinity’nin ise 2021’nin ilerleyen aylarında devreye alınacağını belirtti. Enjin ekibi, Ethereum ağındaki yükselen işlem ücretlerine karşı çözüm bulmak isteyen blok zincir kullanıcılarını hedefliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle