McGlone: BTC 12.000 dolardan yükseldiği gibi yine artabilir

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükselişin devam edip etmeyeceği yatırımcılar arasında merak konusu oldu. Bloomberg emtia uzmanı Mike McGlone, BTC fiyatının geleceği ve potansiyeliyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

  Finans dünyasının tanınmış isimlerinden Mike McGlone zaman zaman kripto paralar hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor. Bloomberg emtia analisti, son olarak Grayscale zaferiyle birlikte yükselişe geçen BTC fiyatını değerlendirdi. Uzmana göre BTC’denin şu andaki 30 bin dolarlık fiyatı, 2020 yılındaki 12 bin dolarlık seviye ile eşit olabilir.

  Mike McGlone resmi X hesabından kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, BTC fiyatının gelecekte çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini öne sürerken piyasadaki son durumu kendine has örneklerle açıkladı. Mike McGlone, BTC’de 30 bin dolarlık fiyatın, 2020’deki 12 bin dolarla eşit olabileceğini söyledi.

  Fed’in Sıkıştırmasına Rağmen BTC Güçlü

  Bu açıklamaya yorumlayan kripto para yatırımcılarına göre BTC şu anda dip seviyenin de altında fiyatlanıyor olabilir. Spot BTC ETF’lerinin engellenemeyeceğini iddia eden Mike McGlone paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Riskli varlıklar için fil hala odada duruyor. Fed, ekonomideki daralmaya rağmen hala sıkılaştırma politikası uyguluyor. Aşırı düşük fiyatların gelmesi ve buna ek olarak volatilitenin de düşmesi, bir sonraki fiyat hareketini getirebilir.”

  BTC Fiyatı Dip Seviyede Mi?

  Tecrübeli emtia analisti, Fed’in baskıcı politikasına rağmen güçlü duran BTC hakkında şu analizi yaptı: “2021’deki zirveden bu yana gelen düşüş trendi, devam ediyor ve 30 bin burada kritik bir seviye konumunda bulunuyor. Bu seviyenin üzerinde sağlam bir şekilde kalmak, 2020’nin ikinci yarısındaki 12 bin dolarlık seviyeden sonra gelen yükselişi getirebilir”.

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı bir isim olan McGlone, bu yorumuyla kripto para piyasasındaki koşulların değiştiğini vurguladı. Birçok merkez bankası parasal sıkılaştırmaya devam ettiği halde BTC yükseliş potansiyelini koruyor. Analist ayrıca son çeyrekte BTC’nin yüzde 10 düştüğünü fakat buna rağmen ABD borsalarından daha iyi performans sergilediğini hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle