DOGE artık halkın ödeme yöntemi – Mark Cuban

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi, Shark Tank’ın sunucularından milyarder Mark Cuban, Twitter paylaşımında Dogecoin’in (DOGE) “halkın ödeme yöntemi” olduğunu ifade etti. Cuban, şirketlerinin müşterilerinin hizmet satın alma işlemlerinde DOGE tercih ettiğini belirtti.

  Kripto para piyasalarında uzun sürelerdir tartışılan kripto paraların ödeme yöntemi olup olmadığı konusu, bu kez Dogecoin (DOGE) üzerinden gündeme geldi. Kripto paraların ortaya çıkmasından bu yana bu varlıkların kullanım alanı ile ilgili genel bir tartışma durumu mevcuttu. Çoğu zaman Bitcoin (BTC) üzerinden gelişen bu tartışmalar, 2021 yılında kripto paraların daha geniş alanlarda kullanılmaya başlaması ile birlikte daha yaygın hale geldi. Birçok işletmenin ve kuruluşun kripto paralarla ödeme kabul etmesi ise tartışmaların seyri açısından önemli gelişmeler olarak kaydedildi.

  “DOGE Halkın Ödeme Yöntemi”

  Kripto paralarla ödeme yapma fikriyle ilgili olarak bu kez de Dogecoin gündeme geldi. NBA takımlarından Dallas Maverikcs’in sahibi, Shark Tank’ın sunucularından milyarder iş insanı Mark Cuban, sahibi olduğu şirketlerin müşterilerinin yoğun olarak DOGE’u ödeme yöntemi olarak kullandıklarını dile getirdi. Fikirlerini Twitter üzerinden bir dizi paylaşımla dile getiren Cuban, buradan yola çıkarak Dogecoin’in “halkın ödeme yöntemi” haline geldiğini ifade etti. Mark Cuban, 2021 yılında özellikle DOGE’a verdiği açık destekle popüler bir isim haline gelmişti.

  Cuban DOGE Reklamı Yapmadığını İfade Etti

  Twitter üzerinden, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan ve bir dönem Bitcoin maksimalisti olarak da tanınan Jason A. Williams’ın “DOGE shill’lemesi” ile ilgili iddialarına yanı veren Cuban, Dogecoin reklamı yapmadığını söyledi. Cuban yaptığı işte, işlettiği şirketlerin mal ve hizmet satışlarında Dogecoin’in popüler bir ödeme aracına dönüştüğünü ifade etti. Cuban, Dallas Mavericks’in ürün satışlarında ödemelerin %95’inin DOGE ile yapıldığını dile getirdi.

  Mark Cuban: “Satışların Yüzde 95’i DOGE’da”

  Mark Cuban, Jason A. Williams’a verdiği yanıtta, şu ifadelere yer verdi:

  “DOGE’u kızdırmam. Şirketlerimin ürünlerini ve hizmetlerini satıyorum. İnsanların ‘herhangi bir’ kriptoda ödeme yapmasına izin verdiğimiz yerde, satışların %95’i Dogecoin’de. Müşteriler DOGE kullanmayı seçiyor. Her şeyi ve her şeyi BTC için tartışabiliriz ancak şu anda DOGE, insanların ödeme yöntemi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle