Kripto Para

Haftanın önemli altcoin gelişmeleri

  Kripto para piyasaları sert düşüşler ile geride kalan haftanın ardından yeni haftaya genel tabloda yeşil grafikler ile başladı. Toparlanma sinyalleri ile başlayan yeni haftada altcoinleri neler bekliyor?

  Geçtiğimiz hafta kripto para piyasaları için hiç olumlu geçmedi. Bitcoin (BTC) 18-23 Nisan tarihleri arasındaki değer kayıpları ile 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’deki sert düşüşler piyasaları da tetikledi ve oluşan panik havasında birçok altcoin sert gerilemeler ile yatırımcılarına ciddi ölçülerde zarar getirdi. Ancak yeni haftanın genel tabloda yeşil grafikler ile başlaması, kripto para piyasalarında umutları da yeşertti.

  Bitcoin 25-26 Nisan sabah saatleri arasında yaklaşık olarak %8 oranında değer artışı yaşayarak yeni haftaya giriş yaptı. Bitcoin’in haftaya 50 bin dolar üzerinde başlaması beraberinde piyasaları da ayaklandırdı. Bu toparlanma hareketlilikleri ile birlikte yeni haftanın başında kripto paraların toplam piyasa değeri yeniden 2 trilyon doların üzerine çıktı. Umutlarla başlayan haftada bazı önemli gelişmeler şimdiden heyecan uyandırıyor.

  27-28 Nisan Chiliz Gelişmeleri

  Bu hafta önemli gelişmelerde Chiliz (CHZ), iki taraftar token arzı ile sahne alacak. 27 Nisan tarihinde Göztepe Spor Kulübü adına geliştirilen GOZ isimli taraftan token’ı satışa sunulacak. 28 Nisan tarihinde ise Universidad de Chile kulübünün özel taraftar token’ı arz edilecek.

  29 Nisan Cardano Gelişmeleri

  Yeni umutlarla başlayan yeni haftada, Cardano’yu (ADA) 29 Nisan tarihindeki kutlama bekliyor. 29 Nisan TSİ 19.30’da ADA, Afrika Özel programını düzenleyecek. ADA kurucusu Charles Hoskinson, program için “şimdiye kadar yapılmış ve yapılmaya devam edilecek tüm büyük işleri” kutlayacaklarını ifade etti. Katılımcılar, programa kayıt yolu ile katılabilecek.

  30 Nisan Solana ve Elrond Network Gelişmeleri

  30 Nisan tarihinde bir önemli gelişme de Solana (SOL) için yaşanacak. 28 Nisan tarihinde “Solana Mevsiminin” başlayacağı duyuruldu. Duyuruda herhangi bir detay verilmedi ancak açıklama yine de heyecan yarattı.

  30 Nisan tarihinde ayrıca bir önemli gelişme de Elrond Network kanadında gerçekleşecek. Elrond altyapısını kullanan Maiar Exchange isimli otomatik piyasa yapıcının (AMM) bu tarihte kullanıma açılması planlanıyor. Maiar Exchange’in MEX ismi ile bir token’ı olacak. 19 Nisan tarihinden beri MEX alabilmek için staking yapan EGLD sahipleri için dağıtımların Mayıs’ın ilk yarısında başlaması hedefleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle