Kripto Para

Musk’tan devletlere BTC için flaş tavsiyeler!

  Uzay şirketi Space X’in kurucusu ve Tesla CEO’su Elon Musk kripto paralara yönelik açıklamalarına devam ediyor. Yaptığı açıklamalar ve attığı tweetler ile kripto endüstrisi tarafından yakından takip edilen ünlü iş adamı bu kez hükümetleri uyardı. 

  Dünyadaki hemen hemen her hükümet eninde sonunda kripto para gerçekleri ile yüzleşeceği gerçeğini bilmesine rağmen bazen aksi yönden tavırlar almakta. Bu tavırlarda son çin örneğinde olduğu gibi kripto sektöründe dalgalanmalara neden oluyor. Elon Musk ise hukümetlere krirpto paraların düzenlenmesi ile alakalı tavsiyelerde bulundu. 

  “Gelişimi Yavaşlatabilir”

  Kendisi de özellikle Dogecoin başta olmak üzere birçok kripto para birim ve varlıklar ile ilgilenen CEO, hükümetlerin sektörler alakalı regüle etme kararlarından vazgeçmeleri gerektiğini vurguladı. Elon Musk, hükümetlerin kripto paralar için bir şeyler yapmak istemesi halinde bu anlamda yapılacak en iyi işin hiçbir şey yapmamak olduğunu savundu. Ayrıca kripto paraları ve sektörü yok etmenin mümkün olmadığını sözlerine ekleyen ünlü iş adamı, “Bence kripto paraları yok etmekte imkansız. Ancak hükümetler kripto paraların gelişmesini yavaşlatabilir” ifadelerini kullanarak devletlerin kripto paralara karışmaması gerektiğini tavsiye etti.

  Soruları Yanıtladı

  California'daki “Code Conference”ta konuşan Tesla CEO’su gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Muska’a gelen bir soruda Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kripto paralar konusunda ne yapması gerektiği soruldu. “Ben olsam hiç bir şey yapmazdım. Ciddiyim” diyen Musk cevaplarını sürekli yineledi. 

  Musk’ın açıklamaları dan önce konuşan ABD Menkul Kıymetler Borsa ve Komisyon Başkanı Gary Gensler’in yasalardan bu kadar korkulmaması gerektiği, kripto sektörü bu kadar büyümüşken yasal düzenlemelerin olmadığı takdirde sonunun hayırlı olmayacağı açıklamasının hatırlatılması üzerine hükümetleri aceleci davranmakla suçladı. 

  Musk ve Kripto Paraları

  Elon Musk sık sık piyasaların gündemine gelirken, Tesla’nın 42 bin BTC’ye sahip olduğu iddiaları da iyice arttı. Yaptığı paylaşımlarla sık sık Dogecoin’i öven ünlü iş adamı, kendisine göre ödemeler için en güçlü kripto paranın DOGE olduğunu söyledi. Elon Musk daha önce de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu açıklamıştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle