Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Nisan 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler bir süredir devam ediyor. Bitcoin boğaları 40 bin dolar direnci üzerinde kalıcılık sağlayamazken, korku ve açgözlülük endeksi de yatırımcıların risk iştahını etkiliyor. Son dönemde Bitcoin’de yaşanan düşüşler popüler altcoin fiyatlarına da olumsuz yansıyor.

  25 Nisan 2022 Pazartesi gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli haberleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para Bitcoin’in 15 Mart’tan bu yana ilk kez 39.000 doların altına düşmesi panik satışlarını tetikledi. Güncel verilere göre Korku ve Açgözlülük Endeksi, “aşırı korku” bölgesinde yer alırken, satışların hız kazanıp kazanmayacağı merakla bekleniyor.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği sosyal medya fenomeni Mr Whale, çok çarpıcı iddialarla gündeme geldi. Kripto para fenomeni, en popüler BTC boğası olan Michael Saylor’un arka planda aylardır Bitcoin satıyor olabileceğini iddia etti.

  Kripto para sektörünün en büyük NFT pazaryerlerinden biri olan OpenSea, NFT toplayıcı Gem’i satın aldı. Gem, birden fazla NFT pazaryerinde NFT alıp satılmasına olanak sağlayan bir platform olarak dikkat çekiyor. 

  En popüler metaverse platformlarından The Sandbox, Hong Kong’un metaverse’deki kültürel merkezi Mega City 2 için harekete çekti. Dev banka Standard Chartered ile ortaklık olan projenin ardından SAND coin fiyatında yükseliş hareketleri görüldü. 

  Altcoinlerde ise Rekt Capital son raporunda, ETH’nin 3000 dolar seviyesine düşebileceğini söyledi: “ETH, 3000 doları yeniden test için çok iyi devam ediyor olabilir. Ancak yüksek volatilite ETH için olumsuz bir durum oluşturarak ETH’yi 2600 dolara kadar düşürebilir.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Popüler borsalardan gelen veri akışına göre BTC fiyatında yatay seyir devam ederken 39.420 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH ve LUNA coin fiyatlarındaki yükseliş yatırımcıları sevindiriyor. Öte yandan BNB, SOL, XRP ve ADA coin fiyatlarındaki kayıplar yatırımcılarda endişe yaratıyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içine yükselen DOGE ise yüzde 15 oranında değer kazanmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle